Å›roda, 22 października 2014 06:51

PWD Rad?ówDobieg?y ko?ca Warsztaty twórczego radzenia sobie ze stresem - „Wrzu? na luz”, dofinansowane ze ?rodków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - „Ma?opolska lokalnie”. Dla dzieci i m?odzie?y uczestnicz?cej w warsztatach przygotowano zaj?cia profilaktyczno- edukacyjne, plastyczno-artystyczne, sportowo-rekreacyjne oraz audycje muzyczne. W toku zaj?? wychowankowie wypracowali w?asne metody radzenia sobie ze stresem, uczyli si? jak kontrolowa? swoje zachowanie w sytuacjach stresowych i uruchamiali najg??bsze pok?ady swojej wyobra?ni i kreatywno?ci. Efektem tego ostatniego by?y pi?kne prace artystyczne z wykorzystaniem metod zdobienia przedmiotów - prace malarskie, zdobione ?wiece, anio?ki, myde?ka  czy szkatu?y. Warsztaty zwie?czone zosta?y niespodziank?- wycieczk? na „?cie?k? przyrodniczo- edukacyjn?  Lasy Wierzchos?awickie”.

Wychowankowie przeszli ?cie?k? z panem le?nikiem mgr in?. Mateuszem Dydy?skim, który wyczerpuj?co odpowiedzia? na wszystkie pytania (od tych prostszych po te ca?kiem abstrakcyjne), by w ko?cu usi??? przy wspólnym ognisku. Twórczo?? wychowanków  zaprezentowana zosta?a podczas spotkania s?owno- muzycznego w dniu 14 X, który sw? obecno?ci? u?wietni?a Pani Maria Bober - autorka recitalu o b?. Karolinie, zamieszka?a na sta?e w Niemczech wraz z zespo?em - instrumenty klawiszowe - Piotr Niedojad?o, saksofon-Grzegorz P?cak. Frekwencja przeros?a oczekiwania organizatorów - przybyli rodzice, w?adze miasta, przedstawiciele pomocy spo?ecznej i lokalnych szkó?, a w ko?cu najbardziej upragnieni go?cie - dzieci i m?odzie?. W trakcie wyj?tkowo wzruszaj?cego spotkania odkryli?my wiele pasji i talentów u naszych dzieci. Filipek w snach gasi pot??ne po?ary, Gabrysia b?dzie piosenkark? a Kacper zosta? najlepszym mówc? wieczoru. By?y prezenty, kwiaty, emocje….Ten wspólny wieczór u?wiadomi? nam doros?ym jak wiele musimy wymaga? od siebie i jak wielkim szacunkiem i mi?o?ci? trzeba otacza? dzieci, dzieciom za? jak bardzo wyj?tkowym jest ka?de z nich.

Serdecznie dzi?kujemy wszystkim przyby?ym go?ciom, Wasza obecno?? dodaje si? i wiary, ?e to do czego d??ymy si? spe?nia, a „Kiedy ?mieje si? dziecko, ?mieje si? ca?y ?wiat” J. Korczak

Kierownik PWD w Rad?owie

mgr Edyta Ko?uch