poniedziaÅ‚ek, 06 października 2014 08:10

Szkolenie

MA?OPOLSKI  O?RODEK DORADZTWA ROLNICZEGO   W KARNIOWICACH

MA?OPOLSKIE STOWARZYSZENIE  DORADZTWA ROLNICZEGO W KRAKOWIE

organizuje bezp?atne szkolenia w zakresie

Stosowania ?rodków ochrony ro?lin z uwzgl?dnieniem zasad integrowanej ochrony

Szkolenie uzupe?niaj?ce: 1 dniowe dla osób, które ju? przesz?y szkolenie w tym zakresie.

Zabiegi przy u?yciu ?rodków ochrony  ro?lin mog? by? wykonywane przez osoby, które uko?czy?y szkolenie w zakresie stosowania ?rodków ochrony  ro?lin i posiadaj?  aktualne za?wiadczenie o uko?czeniu tego szkolenia  (ustawa z dn. 8 marca 2013r. Dz.U. poz.455).

ZA?WIADCZENIE JEST WA?NE PRZEZ 5 LAT OD DATY WYSTAWIENIA.

Za?wiadczenie jest  wymagane podczas  kontroli prowadzonych  przez Pa?stwow? Inspekcj? Ochrony Ro?lin  i Nasiennictwa  oraz Agencj? Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Brak wa?nego za?wiadczenia  dla osób stosuj?cych  ?rodki ochrony ro?lin  mo?e skutkowa? mandatem  karnym (PIORiN) lub obni?k? p?atno?ci obszarowej  (ARiMR).

UWAGA  NOWE  WYMAGANIA PRAWNE !!!!

Informujemy ?e z dniem 26 listopada  2015 roku profesjonalny u?ytkownik ?rodków ochrony ro?lin kupuj?c ?rodki ochrony ro?lin (zarejestrowane dla u?ytkownika profesjonalnego ) musi przedstawi? przy zakupie ?rodka  za?wiadczenie z uko?czenia szkolenia z zakresu ?rodków ochrony ro?lin. Do tego czasu przy zakupie ??dane jest  za?wiadczenie wy??cznie  dla ?rodków  bardzo toksycznych i toksycznych.

Miejsce szkolenia : Terenowy Zespó? Doradztwa Rolniczego w Tarnowie

ul.Mostowa 14 (Stacja Paliw M?del ) 33-100 Tarnów

Terminy szkole? dla mieszka?ców Gminy Rad?ów: 19.11.2014r. i 12.03.2015r.

ORGANIZATORZY GWARANTUJ?:

• bezp?atny udzia?  w szkoleniu
  • materia?y szkoleniowe ( broszury, d?ugopis, notatnik)
  • serwis kawowy, obiad
  • zwrot kosztów dojazdu

ZAPISY  prowadzone  s? w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie pokój nr 3 i telefonicznie pod numerem 604093133

Osoby  zainteresowane  szkoleniem proszone s? o potwierdzenie udzia?u ze wzgl?du na ograniczon? ilo?? uczestników (25  osób).

Serdecznie Zapraszamy.