stat4u

PDF Drukuj Email
   poniedziaÅ‚ek, 29 wrzeÅ›nia 2014 14:30
Derby Gminy Rad?ów

Sobotnie, wrze?niowe popo?udnie przynios?o sporo emocji licznie zgromadzonym kibicom, którzy stawili si? na derbowym pojedynku pomi?dzy miejscowym LUKSEM, a Rad?ovi? Rad?ów. Spotkanie, które nios?o miano meczu kolejki nie zawiod?o oczekiwa? nikogo kto przyszed? tego dnia na stadion Woli, gdy? mogli obejrze? bardzo dobre, szybkie i emocjonuj?ce spotkanie, w którym nie brakowa?o niczego. Ale od pocz?tku. Pierwsze minuty spotkania zarysowa?y lekk? przewag? Woli, która w tym czasie stworzy?a sobie dwie sytuacje, lecz nic z nich nie wynik?o. Wraz z trwaniem meczu do g?osu doszli go?cie, którzy ustawieni na gr? z kontry zacz?li stwarza? coraz to wi?ksze zagro?enie pod bramka Krawczyka. I tak w ko?cu nadesz?a 20 minuta, w której to siej?cy spustoszenie w szeregach obronnych G?sowski strzela bramk? dla Rad?ovi. Dru?yna go?ci w tym czasie osi?gn??a spora przewag?, co skutkowa?o kolejnym trafieniem. W 40 minucie spotkania aktywny tego dnia R. Kijak zdecydowa? si? na strza? z oko?o 30 metra. Jego strza? by? na tyle mocny , ?e o?lepiony bramkarz puszcza bramk? po rekach. Wola stara?a si? odgry??, lecz ataki gospodarzy by?y anemiczne i chaotyczne. Do przerwy mamy wynik 0- 2!!!.

Druga po?owa to z go?a odmienna Wola Rad?owska, która dozna?a metamorfozy. Bardzo mocno i szybko weszli w t? cze?? gry. Ju? pierwsze ataki zwiastowa?y k?opoty dla Rad?owian. Bardzo zmotywowana ekipa Woli w ko?cu dopina swego. Nalepka ze skrzyd?a wrzuca pi?k? wprost na g?ow? Smolenia i mamy 1- 2. Gospodarze nie poprzestali na tym. Determinacja i ch?? strzelenia kolejnego gola przynosz? wkrótce efekt. Po raz kolejny z prawego skrzyd?a, tyle ?e tym razem ?wietn? pi?k? dorzuca Chrab?szcz wprost pod nogi nabiegaj?cego Smolenia, któremu nie pozostaje nic innego jak wpakowa? pi?k? do siatki. W tym momencie mamy wynik remisowy. Pokrzepiona tymi trafieniami dru?yna z Woli nie chcia?a poprzesta? na remisie. Ka?da kolejna akcja nios?a zagro?enie dla pod?amanych ju? Rad?owian. Natomiast Wolanka konsekwentnie d??y?a do celu, który w ko?cu osi?gn??a. Dziewi??dziesi?ta minuta okaza?a si? by? kluczowa dla losów spotkania. Szymon Kuczek z g??bi pola zagrywa prostopad?? pi?k? do Nalepki, ten znajduj? si? oko w oko z bramkarzem przyjezdnych i si? nie myli. Mamy wynik 3 do 2. Na boisku jak i na trybunach mamy sza? rado?ci. Konsekwencja i determinacja daj? upragnione derbowe zwyci?stwo. Brawo!. Ostatecznie LUKS Wola Rad?owska wygrywa mecz, w którym w pe?ni zas?u?y?a na zwyci?stwo, pokazuj?c w nim chart ducha wol? walki i zaanga?owanie. Oby tak dalej. Wola do boju!!!

LUKS Wola Rad?owska - Rad?ovia Rad?ów 3 - 2 (0- 2)
Bramki: 0: 1 G?sowski 20, 0: 2 R. Kijak 40, 1- 2 Smole? 56, 2: 2 Smole? 73, 3: 2 Nalepka 90
Wola Rad?owska: Krawczyk - Sz. Kuczek, Baranowski, Baran, Sroka - K. Bysiek, Baca (35 Chrab?szcz), Nalepka, M. Duma?ski (46 Wajnbrener), D. Bysiek - Smole?
Rad?owia Rad?ów: Wadas, Czuj, Malik, Rosa, P. Kuczek - Patulski, Pad?o, B?k ( 46Kie?basa), Magiera (46 Przyby?a)- Kijak, G?sowski
S?dziowa?: Rafa? Kaczówka (?abno)