wtorek, 23 wrzeÅ›nia 2014 13:24

MKMPWe wrze?niu br. w Miejsko - Gminn?  Bibliotek? Publiczn? w Rad?owie odwiedzili czwartoklasi?ci ze Szko?y Podstawowej w Rad?owie. Nauczycielka Agnieszka Seremet wyrazi?a ch?? bli?szej wspó?pracy z bibliotek?, by zaszczepi?  w?ród dzieci nawyk si?gania po ksi??k?. Na pocz?tek czternastu uczniów wst?pi?o do Miejskiego Klubu M?odych Pasjonatów Ksi??ki dzia?aj?cego przy rad?owskiej ksi??nicy. Pani Agnieszka stworzy?a autorski exlibris MKMPK, który stanie si? znakiem rozpoznawczym klubowiczów.

Celem klubu jest przede wszystkim pobudzenie aktywno?ci czytelniczej m?odych ludzi, kszta?towanie umiej?tno?ci odnajdywania si? w ró?nych miejscach, sytuacjach, zaspokajania ciekawo?ci ?wiata itd. Po wst?pnym zapoznaniu si? klubowiczów z bibliotek?, zaplanowano cykl spotka?, które b?d? odbywa? si? w rad?owskiej bibliotece i  innych instytucjach kultury.

Miejski Klub M?odych Pasjonatów Ksi??ki to miejsce dla tych, którzy czytaj? i lubi? o tym rozmawia?, to dost?p do najciekawszych ksi??ek, swobodna dyskusja o przeczytanych ksi??kach, a tak?e mo?liwo?? poznania ciekawych miejsc. Ju? dzi? zapraszamy do naszego klubu wszystkich tych, którzy chc? prze?y? interesuj?c? przygod? z ksi??k?.