Narodowe czytanie trylogii

czwartek, 11 wrzeÅ›nia 2014 12:35

Narodowe czytanie trylogiiFilia biblioteczna w Wa?-Rudzie wzi??a udzia? w akcji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronis?awa Komorowskiego. W poprzednich latach ca?a Polska czyta?a dzie?a Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry, w tym roku wybrano trylogi? Henryka Sienkiewicza. W sobot? 6 wrze?nia zaproszeni go?cie czytali w bibliotece, wybrane przez siebie fragmenty trylogii. Anna Kosiata, kier. biblioteki przywita?a przyby?ych go?ci i swym wst?pem, wprowadzi?a w klimat od?wi?tnego spotkania. W nowej siedzibie wa?rudzkiej biblioteki pi?knie zabrzmia?y fragmenty dzie? Sienkiewicza czytane przez: dyrektor Zespo?u Szkó? w Zabawie Wiolett? Dzik, dyr. Zespo?u Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rad?owskie Jadwig? Bie? i nauczycielk? z ZS w Zabawie Joann? Ma?ek. Niezwyk?a magia dzie?a Sienkiewicza przyci?gn??a do biblioteki równie? m?odzie?. Wybrane przez siebie fragmenty trylogii pi?knie czytali: Ania Garncarz, Marta M?czko i Aleksandra Ma?ek. Go?ciem honorowym tegorocznego Narodowego Czytania, by?a d?ugoletnia kierownik biblioteki w Zabawie (1973-1982) Józefa Zale?na.

Fotorelacja Zbigniew Marcinkowski