Å›roda, 10 wrzeÅ›nia 2014 11:24
Wizyta portugalskich przyjació?

W ramach wymiany polsko-portugalskiej zaprzyja?nieni nauczyciele oraz grupa uczniów z partnerskiej szko?y w Barreiro, wraz z kierownikiem Zespo?u Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów Konradem Rudzi?skim, dyr. Zespo?u Szkó? w Rad?owie Markiem Urbankiem, nauczycielami i uczniami z rad?owskiego gimnazjum, go?ci?a w rad?owskiej bibliotece.

Przyjació? z Portugalii podejmowa? burmistrz naszego miasta Zbigniew M?czka, wr?czaj?c go?ciom miejskie pami?tki wraz z barwnym albumem o pi?knie ziemi rad?owskiej. Przy tej okazji bibliotekarze opowiedzieli o dzia?alno?ci miejskiej biblioteki.

W czasie wizyty zagranicznym go?ciom zaplanowano zwiedzanie zabytków, poznawanie ludzi, naszej kultury, j?zyka i obyczajów. Wspó?praca mi?dzynarodowa zajmuje wa?ne miejsce w dzia?alno?ci rad?owskiego gimnazjum. Przyczynia si? do pog??bienia wi?zi europejskiej, integracji m?odzie?y. Rad?owscy gimnazjali?ci z niecierpliwo?ci? czekaj? na rewizyt? w iberyjskim kraju, która ma si? odby? w przysz?ym roku.

Fotorelacja Zbigniew Marcinkowski