wtorek, 26 sierpnia 2014 11:23

GMINNE ?WI?TO CHLEBA – DO?YNKI GMINY RAD?ÓW 2014

W przedostatni weekend wakacji w Woli Rad?owskiej doby?o si?  GMINNE ?WI?TO CHLEBA – DO?YNKI GMINY RAD?ÓW 2014. W trakcie do?ynek dzi?kowano rolnikom za prac? przy ?niwach i dba?o?? o to, aby plony by?y jak najwi?ksze, bo dzi?ki temu przez ca?y rok nie b?dzie brakowa? chleba w naszych domach.

Rolnicy Gminy Rad?ów nagrodzeni przez Firm? Witospol:

Patrycja  i Jan Rodak, Krzysztof Szumla?ski, Barbara i Jan Patulscy, Halina i Bogdan Ziejka, Dominik ?led?, Magdalena i Marcin Wódka, Stanis?aw Du?, Dorota i Jacek Baran, Anna i Edward Pochro?, Urszula i Bogdan Pad?o, Gra?yna i Zbigniew Górka, Halina i Józef Mleczko, Tomasz Witek, Joanna i Antoni Kurtykowie.

W Gminnym Przegl?dzie Wie?ca Do?ynkowego przyznano nast?puj?ce miejsca:

WIENIEC TRADYCYJNY

1. Wa?-Ruda i Brze?nica,

2. Wola Rad?owska, Zabawa, Rad?ów, Glów

3. Biskupice Rad?owskie i Marcinkowice.

WIENIEC WSPÓ?CZESNY

1. Zdrochec,

2. Przybys?awice.

Poznali?my tak?e zwyci?zc? gminnego konkursu „TRADYCYJNA POTRAWA ZIEMI RAD?OWSKIEJ”. Panie z Brze?nicy powtórzy?y sukces z 2013 r., poniewa? ich „Kopytka z sosem z prawdziwków suszonych” zosta?y potraw? roku.

W lipcu br. Zbigniew M?czka, burmistrz Rad?owa i Piotr Kapera, przewodnicz?cy Rady Miejskiej w Rad?owie po raz czwarty og?osili skierowany do mieszka?ców gminy konkurs na naj?adniejszy balkon i ogród przydomowy. Podczas Do?ynek odby?o si? oficjalne i uroczyste og?oszenie wyników, wr?czenie nagród, dyplomów i podzi?kowa?.

Wyniki konkursu na naj?adniejszy ogród:

1. Zbigniew Madej

2. Anna i Grzegorz Czarny

3. Joanna Zych i Aneta Kuklewicz

wyró?nienie: Ma?gorzata Czesak

Wyniki konkursu na naj?adniejszy balkon:

Balkon – Aneta Dybisz

W ci?gu ca?ego dnia odbywa?y si? wyst?py zespo?ów regionalnych i tanecznych, wyst?pi? Zespó? Regionalny "BISKUPIANIE" z Biskupic Rad?owskich, Zespó? Regionalny „WOLANIE” z Woli Rad?owskiej oraz Kapela „RAD?OWIANIE” z Rad?owa. Dzie? zako?czy? wyst?p Gwiazdy Wieczoru  - Zespo?u „DETOX”.

Fotogaleria - GMINNE ?WI?TO CHLEBA – DO?YNKI GMINY RAD?ÓW 2014

Fotogaleria Zbigniew Marcinkowski