Å›roda, 16 lipca 2014 09:53

Mieszka?cy Gminy Rad?ów!

Wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych z czwórk? i wi?cej dzieci na dofinansowanie zakupu artyku?ów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególno?ci podr?czników wymaganych wed?ug programu szko?y podstawowej, gimnazjum lub szko?y ponadgimnazjalnej.

Województwo Ma?opolskie realizuje projekt "Pierwszy dzwonek" polegaj?cy na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ z województwa ma?opolskiego w zakresie zwi?kszania szans edukacyjnych. Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+, ucz?cych si? w szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej, spe?niaj?cych kryteria okre?lone w regulaminie projektu. Rodzina wielodzietna 4+ to rodzina sk?adaj?ca si? z rodziców lub rodzica /opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 4 lub wi?cej dzieci w wieku do 18 roku ?ycia lub pozostaj?cych na utrzymaniu rodziców/ opiekunów prawnych dzieci do 24 roku ?ycia ucz?cych si? lub studiuj?cych i której wszyscy cz?onkowie maj?cy status ucznia zamieszkuj? na obszarze województwa ma?opolskiego.

Wsparcie udzielane b?dzie jednorazowo w minimalnej kwocie 150 z? na ucznia.

Warunkiem przyznania wsparcia jest z?o?enie przez wnioskodawc? poprawnie wype?nionej deklaracji.

Wzór deklaracji stanowi za??cznik nr 1 do Regulaminu projektu "Pierwszy dzwonek".

PROCEDURA SK?ADANIA DEKLARACJI PRZEZ MIESZA?CÓW GMINY RAD?ÓW

1. Niezale?nie od liczby uczniów z danej rodziny wielodzietnej 4+, rodzic/opiekun prawny sk?ada jedn? deklaracj?.
  2. Pe?noletni ucze? sk?ada deklaracj? samodzielnie.
  3. MIEJSCE SK?ADANIA DEKLARACJI: MIEJSKO-GMINNY O?RODEK POMOCY SPO?ECZNEJ W RAD?OWIE
  4. TERMIN SK?ADANIA DEKLARACJI: DO 22.07.2014r.

Miejsko-Gminny O?rodek Pomocy Spo?ecznej w Rad?owie  zobowi?zany jest do oceny formalnej z?o?onych deklaracji oraz weryfikacji o?wiadcze? wnioskodawców o spe?nieniu kryteriów do udzielenia wsparcia.

Kontakt w przypadku pyta?: tel. 14 678 20 03

ZA??CZNIKI

- regulamin projektu „Pierwszy dzwonek”

- Za??cznik Nr 1 do Regulaminu