poniedziaÅ‚ek, 14 lipca 2014 13:35

Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybys?awice i Pasieka Otfinowska”. W sobot? 12 lipca 2014 r. spo?eczno?? Przybys?awic i Pasieki Otfinowskiej obchodzi?a jubileusz 10-lecia istnienia Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybys?awice i Pasieka Otfinowska”. Po uroczystej mszy ?wi?tej w Ko?ciele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Naj?wi?tszej Marii Panny zaproszeni go?cie i mieszka?cy obu miejscowo?ci uczestniczyli w uroczysto?ci otwarcia zrewitalizowanego centrum Przybys?awic. Inwestycja ta zrealizowana ze ?rodków unijnych i w?asnych gminy budzi zachwyt miejscowych i przyjezdnych.

W ramach zadania wykonano ?cie?ki i place z kostki brukowej, zamontowane zosta?y elementy ma?ej architektury tj. drewniana altana i ?awki, zasadzono ziele? ozdobn?. Centrum Przybys?awic zosta?o wzbogacone o niewielki plac zabaw. Ca?kowity koszt wyniós? 389 344,26 z? z czego dofinansowanie w ramach PROW 2007-2013 wynios?o 200 000,00 z?. Symbolicznego przeci?cia wst?gi dokonali: Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka, Burmistrz ?abna Stanis?aw Kusior, Prezes Stowarzyszenia Wies?aw G?owa i So?tys Przybys?awic Franciszek Konop. Proboszcz ks. Piotr Bodziony po odmówieniu modlitwy dokona? aktu po?wi?cenia oddanego do u?ytkowania obiektu. Nast?pnie uczestnicy z?o?yli kwiaty pod pomnikiem Ofiar I i II Wojny ?wiatowej i przeszli zwartym szykiem do budynku szko?y. Po powitaniu go?ci referat okoliczno?ciowy wyg?osi? Prezes Stowarzyszenia Wies?aw G?owa. W krótkim zarysie przedstawi? histori? powstania i dzia?alno?ci Stowarzyszenia oraz osi?gni?cia prowadzonych placówek o?wiatowych tj. Niepublicznej Szko?y Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum im. Akcji III Most w Przybys?awicach oraz Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej. Z zaproszonych go?ci g?os zabrali Zbigniew M?czka Burmistrz Rad?owa, Stanis?aw Kusior Burmistrz ?abna, Stanis?aw Boduch Prezes Klubu Przybys?awice w Chicago oraz Jacek Pochro? w?a?ciciel NURS-KLINIK w Przybys?awicach. Po wyst?pieniach go?ci zaprezentowali si? zgromadzonej publiczno?ci przedszkolaki, uczniowie szko?y podstawowej i gimnazjum. Go?cinnie wyst?pili Biskupianie czym dali wyraz dobrej wspó?pracy i przyja?ni mi?dzy naszymi miejscowo?ciami. Regionalne ta?ce i ludowe przy?piewki bardzo spodoba?y si? widzom, którzy nagrodzili Biskupian brawami na stoj?co. Do ta?ca przygrywa? zespó? muzyczny z Wietrzychowic. Zabawa i ?wi?towanie trwa?y do pó?nych godzin wieczornych. Oby nast?pne 10 lat by?o tak radosne i owocne jak poprzednie, tego wszyscy ?yczyli jubilatom. Mamy tak? nadziej?.

Wies?aw G?owa

Prezes Stowarzyszenia