Coraz mniej czasu na decyzj? w sprawie OFE

poniedziaÅ‚ek, 14 lipca 2014 08:45

Jeszcze przez niespe?na trzy tygodnie Zak?ad Ubezpiecze? Spo?ecznych b?dzie przyjmowa?  od ubezpieczonych o?wiadczenia dotycz?ce pozostania w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Dobiega ko?ca czteromiesi?czny okres, w którym cz?onkowie OFE mog? zdecydowa?, w jaki sposób b?dzie dzielona ich sk?adka emerytalna. Osoby, które zdecyduj? si? pozosta? w OFE, jeszcze tylko do czwartku 31 lipca mog? przekazywa? do ZUS o?wiadczenia w tej sprawie. Przypominamy, ?e druki mo?na sk?ada? w formie papierowej osobi?cie w dowolnej jednostce organizacyjnej Zak?adu, korzystaj?c z ca?odobowych urz?domatów lub wys?a? poczt?. Deklaracj? mo?na z?o?y? tak?e drog? elektroniczn? za po?rednictwem Platformy Us?ug Elektronicznych: www.pue.zus.pl.

O?wiadczenia o pozostaniu w OFE to jeden z elementów wdra?anej od pocz?tku roku ustawy z 6 grudnia 2013 roku o zmianach w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Decyzja dotyczy 2,92 procent podstawy wymiaru sk?adek na ubezpieczenia spo?eczne nale?nych od 1 sierpnia 2014 roku. W przypadku ch?ci przekazywania ca?o?ci sk?adki emerytalnej do ZUS nie trzeba  sk?ada? o?wiadcze?. Kolejne „okienko transferowe” zostanie otwarte za dwa lata.

Wi?cej informacji oraz niezb?dne druki mo?na uzyska? w ka?dej placówce ZUS oraz w Internecie: pue.zus.pl, www.zus.pl, emerytura.gov.pl.

El?bieta Stachowiak

Oddzia?u ZUS w Tarnowie