piÄ…tek, 04 lipca 2014 06:34

Ewa WachowiczRad?owska biblioteka publiczna by?a organizatorem spotkania z Ew? Wachowicz, poprzedzaj?cego I ?wiatowy Zjazd Rad?owian. Spotkaniu towarzyszy?y: otwarcie pierwszej autorskiej wystawy fotografii Daniela Kopacza z Siedlca, prezentacja dzie? Tadeusza Kowala z Woli Rad?owskiej oraz promocja ksi??ek E. Wachowicz.

G?ównym zamys?em organizatorów by?o zaproszenie jednocze?nie trojga osób (trzy pi?kna), które prowadz? twórcze ?ycie i maj? co? do powiedzenia. Ewa Wachowicz oprócz urody potrafi znakomicie spe?nia? swoje marzenia i realizowa? pasje, w tym kulinarne. Nasz gminny fotografik odkrywa przed nami niezwyk?e pi?kno otaczaj?cej nas przyrody, a Tadeusz Kowal to autor wielu prac malarskich i monumentalnych rze?b sakralnych z drewna.

Podczas spotkania, burmistrz wraz z go?ciem specjalnym wr?czyli Tadeuszowi Kowalowi i Danielowi Kopaczowi symboliczne Insygnia Niezwyk?ego Twórcy Ziemi Rad?owskiej. Opraw? muzyczn? wieczoru zapewni? duet wokalno-gitarowy.

Ewa Wachowicz da?a si? pozna? jako bardzo mi?a, bezpretensjonalna osoba. Otwarcie mówi?a o swoim wiejskim pochodzeniu, karierze, obecnie wykonywanej pracy i swoich licznych pasjach. Nie ?a?owa?a te? czasu na indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkania. W naszych stronach go?ci?a po raz pierwszy, ale zapewni?a, ?e nie ostatni.

Fot. Zbigniew Marcinkowski