Rocznica powstania pomnika i ?wi?to szko?y

wtorek, 05 kwietnia 2011 17:55

Tadeusz Ko?ciuszko 5 kwietnia w Zespole Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie odby?y si? uroczysto?ci z okazji 100 – lecia budowy pomnika Tadeusza Ko?ciuszki oraz ?wi?ta Szko?y.

Uroczysto?ci rozpocz??y si? msz? ?wi?t? w Ko?ciele Parafialnym p.w. ?w. Jana Chrzciciela w Rad?owie i z?o?eniem kwiatów u stóp pomnika. Dalsze obchody uroczysto?ci mia?y miejsce w zabytkowej auli ZSP, gdzie otwarto sesj? naukow? po?wi?con? Tadeuszowi Ko?ciuszce. Wys?uchano okoliczno?ciowego wyk?adu Marcina Borysa oraz rozstrzygni?to konkurs wiedzy o bohaterze spod Rac?awic. W?ród zaproszonych go?ci byli m.in.: wicestarosta Miros?aw Banach, cz?onek Rady Powiatu Tarnowskiego Marek Podraza, pp?k Zbigniew Skurnowicz, burmistrz Zbigniew M?czka, wiceburmistrz Wies?aw Armatys, ks. prob. Janusz Maziarka, kier. Zespo?u Szkó? i Przedszkoli Miasta i Gminy Rad?ów Konrad Rudzi?ski, dyrektor GCKiC Tadeusz Adamski, dyrektorzy i nauczyciele szkó? z terenu miasta i gminy Rad?ów.