Od siewu do zbioru

poniedziaÅ‚ek, 30 czerwca 2014 13:38

Od siewu ...24. czerwca 2014 roku do Rad?owa ?ci?gn?li przedstawiciele gospodarstw rolnych z rejonu po?udniowo-wschodniej Polski. Ponad 500 rolników z województw lubelskiego, ?wi?tokrzyskiego, ?l?skiego, podkarpackiego i ma?opolskiego bra?o udzia? w prezentacji najnowszych osi?gni?? agrotechnicznych z zakresu doboru odmian, terminów i g?sto?ci wysiewu jak równie? programów nawozowych w uprawie pszenicy. Na polach gospodarstwa Andrzeja i Stanis?awy Kijaków mo?na by?o obserwowa? ponad 100 ró?nych kombinacji uprawowych opracowanych przez doradców firmy WIA-LAN z Tarnowa. Pokazom towarzyszy?a równie? prezentacja czo?owych koncernów z bran?y chemicznej, nasiennej i nawozowej. Jedyne takie pokazy w Polsce zako?czy?y si? piknikiem, podczas którego bra? rolnicza wymienia?a si? do?wiadczeniami z w?asnych gospodarstw, spostrze?eniami na temat sytuacji na rynku rolnym, a przede wszystkim w sympatycznej atmosferze korzysta?a z niecz?stej chwili wytchnienia tu? przed kolejnym sezonem ?niw, które ju? niebawem.