poniedziaÅ‚ek, 30 czerwca 2014 13:32

Puchary b?. Karoliny KózkównyM?odzie? z dekanatu rad?owskiego uczci?a na sportow? 100-tn? rocznic? m?cze?skiej ?mierci b?. Karoliny Kózkówny. 28 czerwca br. w pierwszy dzie? wakacji na "Orliku" przy Zespole Szkó? w Zabawie odby? si? II Dekanalny Turniej Sportowy o puchar b?. Karoliny Kózkówny w pi?k? siatkow? i pi?k? no?n?. W turnieju wzi??o udzia? dwana?cie zespo?ów m?odzie?owych z dekanatu rad?owskiego takich jak: Rudka, Rad?ów, Wola Rogowska, Zabawa, Wietrzychowice i Przybys?awice. To jest forma integracji m?odych ludzi z naszego regionu. Powodzenie imprezy w roku ubieg?ym zaowocowa?o tym, ?e w tym roku postanowili?my rozszerzy? formu?? i rozegra? zawody w pi?ce no?nej oraz siatkówce i przyzna? nagrody w dwóch dyscyplinach – mówi ks. Marcin Minorczyk, dekanalny duszpasterz m?odzie?y, wspó?organizator turnieju.

Z pewno?ci? jest to forma kszta?towania zdrowego stylu ?ycia m?odych ludzi. Po drugie wielu z tych, którzy graj?, nie s? zaanga?owani w duszpasterstwo m?odzie?owe, a zatem jest to szansa dla nas, by przybli?y? ich do Ko?cio?a, wreszcie turniej sta? si? tak?e form? popularyzacji postaci B?ogos?awionej w jej ?rodowisku - dodaje ks. Minorczyk.

A oto wyniki:

PI?KA SIATKOWA:

I miejsce - Rad?ów

II miejsce - Przybys?awice

III miejsce - Rudka

PI?KA NO?NA:

I miejsce - Rad?ów

II miejsce - Wietrzychowice

III miejsce - Zabawa

Sponsorami II Dekanalnego Turnieju Sportowego byli:

• Sanktuarium b?. Karoliny Kózkówny w Zabawie;
  • Gmina i Miasto Rad?ów;
  • Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki 'Start' w Rad?owie;
  • Piekarnia "U Micha?a" z Przybys?awic.