Zawody Stra?ackich Sikawek Konnych w "Klikowej"

wtorek, 17 czerwca 2014 09:13

OSP Wola Rad?owska

W dniach 14-15 czerwca w Tarnowie - Klikowej odby?  si? VIII Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Ma?opolskiej - „?wi?to Konia Ma?opolskiego” oraz Zawody Stra?ackich Sikawek Konnych. G?ównym organizatorem wydarzenia jest Ma?opolski Zwi?zek Hodowców Koni w Krakowie, Regionalny Zwi?zek Hodowców Koni w Rzeszowie oraz Zarz?d Powiatowy Zwi?zku Ochotniczych Stra?y Po?arnych RP w Tarnowie. W zawodach uczestniczyli m.in. stra?acy z Woli Rad?owskiej ze swoj? zabytkow? sikawk? konn?. By?y to pierwsze tego typu zawody w naszym powiecie, a startowa?o 9 dru?yn stra?ackich: OSP  Z?b k. Zakopanego, OSP Wola D?bi?ska, OSP Ujazd, OSP Jadowniki Mokre, OSP Lubcza, OSP Ilkowice , OSP Charzewice, OSP Nowe ?ukowice oraz OSP Wola Rad?owska, która zaj??a drugie miejsce za stra?akami z Ujazdu.