Spotkanie z Ew? Wachowicz

czwartek, 05 czerwca 2014 20:30

Ewa Wachowicz w Rad?owie

W cyklu „Gwiazdy w mie?cie” - autorskie spotkanie z Ew? Wachowicz; polsk? producentk? i dziennikark? telewizyjn?, rzeczniczk? prasow? rz?du w latach 1993-1995, Miss Polonia 1992, wicemiss w konkursie Miss ?wiata i Miss ?wiata Studentek w Ramach Word Miss University. Gospodarzem popularnego programu telewizyjnego „Ewa gotuje” oraz autork? wydawnictw kulinarnych.

D?ugo oczekiwane spotkanie z celebrytk? odb?dzie si? w pierwszym dniu Zjazdu Rad?owian, 18 czerwca, w Auli Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie, godz. 18.00. Spotkaniu towarzyszy? b?dzie otwarcie autorskiej wystawy fotografii Daniela Kopacza z Siedlca, prezentacja dzie? Tadeusza Kowala z Woli Rad?owskiej oraz kiermasz ksi??ek Ewy Wachowicz. Opraw? muzyczn? wieczoru zapewni duet wokalno-gitarowy: Krzysztof Wójcik i Jarek Tucki. Wst?p wolny.

***

Ewa Wachowicz - uko?czy?a Liceum Ogólnokszta?c?ce im. Marcina Kromera w Gorlicach, nast?pnie podj??a studia na Akademii Rolniczej w Krakowie. We wrze?niu 1992 zdoby?a tytu? Miss Polonia, a w grudniu tego samego roku tytu? III wicemiss w konkursie Miss ?wiata. Rok pó?niej przyznano jej tytu? Miss ?wiata Studentek w ramach World Miss University.

W 1993 zosta?a spikerk? telewizji Polsat, prowadzi?a teleturniej 100 procent dla stu. Tego samego roku obj??a funkcj? sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka.

Uko?czy?a studia magisterskie z zarz?dzania jako?ci? na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Za?o?y?a w?asn? firm? producenck? pod nazw? Promiss, która pocz?tkowo wydawa?a Poradnik imieninowy emitowany w Polsacie. W 1998 rozpocz??a produkcj? programu Podró?e kulinarne Roberta Mak?owicza, nadawanego przez dziesi?? lat. W Polsat Café zaj??a si? realizacj? programów Gad?ety kobiety, WySpa i Przez ?o??dek do serca, dla Polsatu w 2007 zacz??a produkowa? autorski program kulinarny „Ewa gotuje”.

Zaj??a 7. miejsce w V edycji Ta?ca z gwiazdami w parze z Markiem Fiks? (2007) oraz 6. miejsce w programie muzycznym Tylko nas dwoje. W 2007 go?cinnie pojawi?a si? w serialu Niania, a w 2013 zosta?a cz?onkini? jury programu Top Chef.