Å›roda, 28 maja 2014 17:52

Puchary dla recytatorówJu? po raz dziewi?ty Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie go?ci?o recytatorów ze szkó? gimnazjalnych powiatu tarnowskiego.

Konkurs pod patronatem: starosty tarnowskiego Romana ?ucarza, burmistrza Rad?owa Zbigniewa M?czki i dyrektora Gminnego Centrum Kultury Tadeusza Adamskiego, ocenia?o jury w sk?adzie: Andrzej Grabowski (przewodnicz?cy), El?bieta Wi?niewska-Wo?niczkowa i Marek Antosz. Komisja konkursowa podkre?li?a ciekawy dobór utworów literackich, pomys?owe interpretacje i dobry ogólny poziom recytacji. Pierwszym miejscem nagrodzono Brygid? Niemczyk (Publiczne Gimnazjum Wojnicz), drugie przyznano Dominice Koco?  (PG Rad?ów), a trzecie otrzyma?a Dominika Kuku?ka (równie? PG Rad?ów). Wyró?niono ponadto: Karolin? ?y?w? (PG Gromnik) i Wiktori? Sikor? (PG Niedomice). Tych pi?cioro g?ównych laureatów rad?owskiego etapu we?mie udzia? w wojewódzkim konkursie w Trzebini.

Zwyci?zcom konkursu burmistrz Rad?owa wr?czy? szklane puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz nagrody ksi??kowe.

Opraw? muzyczn?, pe?n? uroku i artystycznego smaku zapewni? wokalno-gitarowy duet: Krzysztof Wójcik i Jarek Tucki. W konkursie udzia? wzi?? kierownik gminnej o?wiaty Konrad Rudzi?ski, dyr. GCK w Rad?owie Tadeusz Adamski, nauczyciele i opiekunowie uczestników.