wtorek, 20 maja 2014 11:05

Nie bójcie si? ?wi?to?ciW Zespole Szkó? im. Jana Paw?a II w Zabawie odby?a si? donios?a uroczysto?? po?wi?cona patronowi szko?y. Na t? okoliczno?? przygotowano starann? scenografi? z pi?knie wkomponowan? w przestrze? sali postaci? JP II w formie wielobarwnego witra?a.

Uczniom szko?y oraz zaproszonym go?ciom m?odzie? zaprezentowa?a program s?owno-muzyczny oraz wymown? scen?  spowiedzi przy prawdziwym konfesjonale. Uroczysto?? by?a te? okazj? do og?oszenia wyników okoliczno?ciowych konkursów: literackiego i plastycznego, tematycznie zwi?zanych z osob? i dzia?alno?ci? patrona - ?wi?tego Jana Paw?a II. Szkolnej uroczysto?ci doda?a uroku barwna, pokonkursowa wystawa wybranych prac plastycznych. W najwa?niejszej dla szko?y uroczysto?ci, rad?owski samorz?d reprezentowali: wiceburmistrz Wies?aw Armatys, przewodnicz?cy Rady Miejskiej Piotr Kapera, radna Alicja ?led?, radny Stanis?aw Baran i kierownik miejsko-gminnej o?wiaty Konrad Rudzi?ski. Na uroczysto?? przybyli te?: kustosz Sanktuarium w Zabawie Zbigniew Szostak i ks. Marcin Minorczyk. Patronat medialny uroczysto?ci obj?? rad?owsko-gminny periodyk „Rad?o”.