czwartek, 15 maja 2014 13:43

Andrzej SeremetNa uroczysto?? ?wi?ta patrona Gimnazjum Publicznego im. kardyna?a Stanis?awa Hozjusza w Rad?owie z?o?y?y si? m.in.: msza ?w. w parafialnym ko?ciele, program s?owno-muzyczny po?wi?cony kard. Stanis?awowi Hozjuszowi, prezentacja zdj?? z wycieczki uczniów i nauczycieli ZS do Rzymu, rozstrzygni?cie konkursu historycznego o patronie gimnazjum oraz spotkanie z absolwentem szko?y - prokuratorem generalnym Polski Andrzejem Seremetem.

Honorowy go?? sentymentalnie wróci? do przesz?o?ci, lat szkolnych oraz skierowa? do m?odzie?y wa?ne przes?anie edukacyjne i wychowawcze. Wiceburmistrz Wies?aw Armatys wr?czy? A. Seremetowi okoliczno?ciowy znaczek pocztowy z jego zdj?ciem, a dyrektor Marek Urbanek podarowa? rodakowi akwarel? zabawskiego sanktuarium. Na pami?tk? spotkania, Andrzej Seremet przekaza? szkole prokuratorski przybornik biurowy. Mi?? niespodziank? dla go?cia honorowego  sprawili uczniowie i nauczyciele szko?y podstawowej, aran?uj?c mini konferencj? prasow?.

– Serdecznie dzi?kuj? za wzruszaj?c? uroczysto?? i mo?liwo?? podró?y sentymentalnej w moje dzieci?stwo. Mog? powiedzie? za Tuwimem: Bo?e, zostaw mnie na rok w tej samej klasie. Dzi?kuj? bardzo. Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

Fot. Zbigniew Marcinkowski