piÄ…tek, 09 maja 2014 06:43
Wspó?praca Polsko-Niemiecka

W ?rod? 23 kwietnia 2014 r. o godzinie 11.30 w auli szko?y odby?o si? spotkanie z Partnerami z Niemiec, które dotyczy?o wyjazdu naszych uczniów na praktyki zawodowe do hotelów w Turyngii. W szkole go?cili?my g?ównego zarz?dc? projektu dr Manfreda Müllera oraz Katarzyn? Suchock?, która prowadzi projekt w Polsce. W czasie spotkania omówiono wszelkie szczegó?y dotycz?ce praktyk w Turyngii. Uczniowie mogli zapozna? si? ze szczegó?owym harmonogramem wyjazdu oraz zasadami praktyk (godziny pracy, czas wolny itp.) W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum ?ywienia i Us?ug Gastronomicznych.

Po raz pierwszy uczennice naszej szko?y wyje?d?aj? na praktyki 21 maja 2014 roku.

Uczestnictwo w projekcie da uczniom mo?liwo?? doskonalenia umiej?tno?ci:

Zawodowych:

• zapoznanie si? z struktur? organizacyjn? hotelu i restauracji,
  • poznanie nowych metod pracy, systemów obs?ugi go?ci w cz??ci hotelowej
    i restauracyjnej,
  • umiej?tno?? obs?ugi ró?nych urz?dze? gastronomicznych.

J?zykowych:

• umiej?tno?? pos?ugiwania si? j?zykiem niemieckim w ?rodowisku pracy,

Spo?ecznych:

• umiej?tno?? adaptacji i pracy w zespole mi?dzynarodowym,
  • zwi?kszenie pewno?ci siebie, samodzielno?ci,
  • dobra umiej?tno?? rozwi?zywania problemów.

Interkulturowych:

• postawa tolerancji i szacunku dla odmienno?ci, akceptacja ró?norodno?ci kulturowej,
  • nawi?zywanie i budowanie pozytywnych relacji mi?dzykulturowych.

Po odbyciu miesi?cznych praktyk uczennice uzyskaj? certyfikat odbytej za granic? praktyki wydany przez niemieckiego organizatora praktyki zawodowej. Otrzymaj?  równie? Europass-Mobilno??- jest to dokument potwierdzaj?cy europejsk? ?cie?k? kszta?cenia. Europass-Mobilno?? zwi?ksza szanse na rynku pracy,  jest to dokument  pozwalaj?cy zaprezentowa? umiej?tno?ci zawodowych i kwalifikacje w sposób jasny i zrozumia?y w ca?ej Europie (Unii Europejskiej, krajach EFTA/EOG oraz krajach kandyduj?cych). Dokument wydawany jest przez Krajowe Centrum Europass.
Praktyki finansowane s? przez Polsko- Niemieck? Wspó?prac? M?odzie?y  i Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Zapraszamy uczniów do udzia?u w praktykach w roku szkolnym 2014/2015  i 2015/2016.

Jeste?my jedyn? szko?? w powiecie tarnowskim i mie?cie Tarnowie, która daje mo?liwo?? realizacji praktyk zagranicznych dla uczniów technikum i zasadniczej szko?y zawodowej.