Rewizyta w Gymnasium SHS w Niemczech

wtorek, 29 kwietnia 2014 12:42

Wymiana ZSPWymiana mi?dzynarodowa mi?dzy Zespo?em Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie a Gymnasium z Schloß Holte-Stukenbrock w Nadrenii Pó?nocnej Westfalii w Niemczech trwa od 2009 roku i po raz kolejny zosta?a wsparta finansowo przez Polsko- Niemieck? Wspó?prac? M?odzie?y.

Od 12 do 19 marca 2014 r. uczniowie ZSP wraz z opiekunami p.Ewelin? Pad?o i p. Beat? Skór? (koordynatorem wymiany polsko- niemieckiej) go?cili u swoich niemieckich przyjació? z Gymnasium SHS. Jak co roku tak i tym razem program wizyty w Niemczech obfitowa? w wiele atrakcji i niespodzianek. Ju? na pocz?tku wyprawy ogromnych wra?e? i emocji dostarczy? lot samolotem z Krakowa do Dortmundu J

Podczas tygodnia sp?dzonego w Niemczech uczestnicy wymiany poznali Schloß Holte-Stukenbrock i okolice, udali si? na spacer do ?róde? rzeki Ems (Ems- Erlebniswelt), a po zwiedzeniu centrum miasta Paderborn realizowali specjalnie dla nich przygotowany projekt fotograficzny, podczas którego doskonale si? bawili.  Bardzo atrakcyjnym punktem programu by?o zwiedzanie fabryki Dr. Oetkera po??czone z degustacj? produktów tej firmy,

a zako?czone pami?tkowym zdj?ciem z Paul?.  Z kolei w Historycznym Muzeum w Bielefeld wszyscy ch?tnie wykazali si? zdolno?ciami manualnymi podczas budowania g?o?niczków do Mp3 lub komórki. W szkole uczniowie mieli mo?liwo?? obserwacji zaj?? lekcyjnych, a tak?e aktywnego dzia?ania podczas muzycznych warsztatów „Boomwhacking” (opisanych i sfotografowanych przez dziennikarzy lokalnych gazet) i tanecznych zaj?? z Zumby. Oczywi?cie nie brak?o czasu na integracyjne spotkania przy kawie czy wspóln? zabaw? w kr?gielni. Na pewno nie zapomnimy te? mile sp?dzonego weekendu z rodzinami goszcz?cymi, dzi?ki którym poznali?my kultur? ich kraju.

Wizyta w Gymnasium SHS zako?czy?a si? prezentacj? projektu fotograficznego. Po?egnanie  nie by?o ?atwe L, ale ju? teraz cieszymy si? i z niecierpliwo?ci? czekamy na zaplanowan? na wrzesie? wizyt? naszych przyjació? w Rad?owie.

Zach?camy wszystkich do udzia?u w wymianie! Naprawd? warto!