Kiedy dzwoni? po stra??

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:55

998W siedzibie rad?owskiej Ochotniczej Stra?y Po?arnej rozstrzygni?to dwa gminne konkursy plastyczne: „Kiedy dzwoni? po stra? po?arn?” i „Nie wypalaj suchych traw”.

Komisja konkursowa w sk?adzie: Ksawery Stefa?czyk - komendant gminny OSP w Rad?owie, Tadeusz Adamski – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Maria Mago? – florystka prowadz?ca w?asn? kwiaciarni? i Aneta ?urek – instruktor GCK, po obejrzeniu 9 prac przyzna?a: I miejsce Karolinie Kie?bik - Zdrochec, II  Joannie Szczepa?skiej – Zdrochec i III miejsce Kacperowi Marcinkowskiemu – Biskupice Rad?owskie. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy uczestnictwa.

W konkursie „Nie wypalaj suchych traw”, ta sama komisja oceni?a 22 prace, przyznaj?c w kategorii klas czwartych: I miejsce Aleksandrze Ma?ek – Zabawa, II Ma?gorzacie Pietras – Wola Rad?owska, III miejscem nagrodzono Dari? ?urowsk? – Rad?ów. W kategorii klas pi?tych: I miejsce zaj??a Zuzanna Ryncarz – Zabawa, II miejsce Adrian Kowal – Rad?ów, III miejsce Weronika Kosman – Przybys?awice.

Do etapu powiatowego komisja wytypowa?a prace: Aleksandry Ma?ek, Ma?gorzaty Pietras, Zuzanny Ryncarz i Adriana Kowala. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy uczestnictwa. Organizatorzy z?o?yli gratulacje zwyci?zcom, a wszystkim uczestnikom serdeczne podzi?kowania za udzia? w konkursie.

Tegorocznemu konkursowi plastycznemu towarzyszy?a edukacyjna prelekcja komendanta Ksawerego Stefa?czyka o sprz?cie stra?ackim, w?a?ciwemu si? zachowaniu w czasie zagro?enia po?arem, oraz szkód w przyrodzie wywo?ywanych bezmy?lnym wypalaniem traw. Naczelnik  Mieczys?aw Prosowicz opowiedzia? m?odzie?y o ratowniczym sprz?cie wodnym. W rad?owskim konkursie go?cili stra?acy z jednostki w Zabawie, którzy zaprezentowali swój sprz?t przeciwpo?arowy oraz umundurowanie.

Fot. Zbigniew Marcinkowski