czwartek, 10 kwietnia 2014 11:09

Rad?o 31

Obecny numer „Rad?a”, jak zawsze bogaty w ró?norodne tre?ci, uj?li?my w now? szat? graficzn? ok?adek. Na nich b?dziemy sygnalizowa? najwa?niejsze wydarzenia kwarta?u. Burmistrzowski herb, który zdobi? z?ot? winiet?, zast?pili?my grafik? Warszawskiej Syrenki, ?wietnie wykonanej przez Macieja Kowala z Woli Rad?owskiej. Chcemy w ten sposób, tu? przed ?wiatowym Zjazdem Rad?owian, podkre?li? niezwyk?o?? naszego miasta i dokonania jego mieszka?ców. Tylko nasz Rad?ów mo?e nawi?za? t? symboliczn? ??czno?? ze stolic? Polski za spraw? geniuszu rad?owianki prof. Ludwiki Kraskowskiej-Nitsch – autorki pomnika Warszawskiej Syrenki z 1939 roku. Na ?wi?teczny czas polecamy Pa?stwu koszyk wielkanocnych informacji bie??cych i historycznych, relacji z ciekawych wydarze? kulturalnych oraz cudownych wierszy napisanych na XI Konkurs Plastyczno-Poetycki po?wi?cony b?. Karolinie Kózkównie.

Niebywa?? frajd? i satysfakcj? sprawi? nam Dawid ?wi?tek, jedyny aktor z naszej gminy, który zagra? w serialu „Szpital”, emitowanym na ogólnopolskim kanale TVN. Mile zaskoczy?a nas rad?owianka mieszkaj?ca we Francji, która chwali si? „Rad?em” przed swoimi francuskimi kole?ankami i opowiada z dum? o swoich rodzinnych stronach. O tych i innych zdarzeniach, zjawiskach, osobach przeczytacie Pa?stwo w tym wydaniu kwartalnika.

*

Redakcja „Rad?a” przez ponad rok by?a wzywana do s?du: a to w sprawie wyimaginowanego z?amania prawa prasowego, to znów naruszenia praw osobistych. S?d jednak nie dopatrzy? si? istotnych uchybie? w redagowaniu kwartalnika, a spraw? nam wytoczon? uzna? za b?ah? i post?powanie zosta?o umorzone 8 kwietnia 2014 r. Bezskutecznie usi?owano zdyskredytowa? nasz? prac? i popsu? dobry klimat wokó? miejsko-gminnego pisma. Nigdy nie pozwolimy, aby tak si? sta?o i nikt nie odbierze nam prawa do relacjonowania publicznych zdarze? i wypowiedzi - tak?e tych kontrowersyjnych. To nasza powinno?? wobec Czytelników „Rad?a”.