Poezja jest spowiedzi? duszy

poniedziaÅ‚ek, 07 kwietnia 2014 13:09

Konkurs recytatorskiS?owa rosyjskiego pisarza Miko?aja Gogola by?y mottem Mi?dzygminnego Konkursu Recytatorskiego, który odby? si? 3 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Rad?owie. Dwunasta edycja tego konkursu zgromadzi?a uczniów ze szkó? podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy oraz z gminy Szczurowa i Wietrzychowice. Organizatorzy pozostawili uczestnikom swobod? w doborze repertuaru, wi?c ka?dy z 22 recytatorów móg? przedstawi? ulubiony wiersz. Mo?liwo?? dowolnego wyboru powodowa?a, ?e us?ysze? mo?na by?o wiersze frywolne i bardzo powa?ne. Recytuj?cych ocenia?o dwuosobowe jury w sk?adzie: Tadeusz Kowal – znany doskonale w naszym ?rodowisku artysta z Woli Rad?owskiej oraz Zbigniew Marcinkowski – kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rad?owie. W kategorii szkó? podstawowych trzecie miejsce zdoby?a Karolina Pajdo z Woli Rad?owskiej. Miejsce drugie zaj?? Kamil Bibro z Biskupic Rad?owskich, a najlepsza okaza?a si? Daria ?urowska z Rad?owa, która brawurowo wykona?a „Dialog z pluskw?” Ludwika Jerzego Kerna. W?ród gimnazjalistów trzecie miejsce jury przyzna?o Dominice Koco? z rad?owskiego gimnazjum. Miejsce drugie zaj??a Weronika Pszczo?a z Miechowic Wielkich. Pierwsze miejsce przypad?o w udziale Wiktorowi Kosale ze Szczurowej, który zachwyci? wszystkich swoj? interpretacj? „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pami?tkowe dyplomy, a zwyci?zcy pi?kne albumy. Ko?cz?ce konkurs spotkanie integracyjne przy herbacie i ciastku by?o okazj? do wymiany do?wiadcze? dla uczniów i nauczycieli. Za rok kolejna edycja Mi?dzygminnego Konkursu Recytatorskiego.

Pawe? Jachimek