Spotkanie z asem sportu wspinaczkowego

czwartek, 31 marca 2011 08:58

Tomasz Oleksy Zespó? Szkó? w Zabawie realizuje cykl spotka? ze znanymi osobami, których inicjatork? jest nauczycielka Lucyna Bogdanowicz. Go??mi szkolnych spotka? byli ju? m.in.: ks. misjonarz Stanis?aw Wojdak, dziennikarka Marta Tutaj i ostatnio Tomasz Oleksy – jeden z najlepszych sportowych wspinaczy na ?wiecie.

34-letniego T. Oleksego z Tarnowa powita?a dyrektor Teresa ?o? i zaprosi?a go do opowie?ci o ciekawej swojej pasji sportowej, któr? uprawia od 1991 roku. Na wst?pie przyzna?, ?e to jego pierwsze spotkanie. Mistrz sportu przygotowa? bogat? prezentacj? multimedialn? z w?asnym komentarzem, ukazuj?c? jego liczne udzia?y i sukcesy w zawodach krajowych i mi?dzynarodowych. Oprócz wspinaczki na sztucznych ?cianach, uwielbia naturalne ska?y,  nawet te najbli?sze Tarnowa: w  Ci??kowicach, Ro?nowie czy w okolicach Krakowa. Wielokrotnie stawa? na najwy?szym podium s?uchaj?c ze wzruszeniem  Mazurka D?browskiego, który i tu na sali zrobi? na nim wra?enie, przerywaj?c na chwil? komentarz. Przez dwadzie?cia lat zapraszany by? na presti?owe zawody, gdzie rywalizowa? z czo?ówk? ?wiatow? w tej dyscyplinie sportu. Muskularna budowa cia?a, a przy tym przyjazny w nawi?zywaniu kontaktów. – Dla mnie wspinaczka to nie tylko fizyczna dyscyplina sportu, ale równie? filozofia ?ycia, przez któr? rozwijam intelekt, logik? i spryt, wyzna? Oleksy. Przez dwie godziny zadziwia? m?odzie? swoimi osi?gni?ciami zdobywanymi na ró?nych kontynentach. Podkre?la?, ?e ka?dy mo?e znale??  dla siebie pasj? ?ycia, rozwia? j? i odnosi? pe?ne satysfakcji sukcesy. Uczestnicy spotkania mogli si? zapozna? z podstawowym sprz?tem wspinaczkowym, który mo?na by?o równie? ubra? na siebie. Po wyst?pieniu d?ugo odpowiada? na zadawane przez m?odzie? pytania i udziela? pami?tkowych autografów. Tomasz Oleksy swoimi umiej?tno?ciami i wiedz? dzieli si? z m?odymi adeptami wspinaczki, pe?ni?c rol? kierownika sekcji wspinaczkowej w klubie MKS Tarnovia. Zabawskie spotkanie ze sportem u?wietni? swoj? obecno?ci? Piotr Kapera - Przewodnicz?cy Rady Miejskiej w Rad?owie.