O Peru i tajemniczym Machu Picchu

piÄ…tek, 21 marca 2014 12:54

PeruW rad?owskim ratuszu, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, odby?o si? kolejne spotkanie w cyklu „Opowie?ci o podró?ach”. Tym razem go??mi wieczoru byli Stanis?awa i Andrzej Kijakowie, wraz z córk? Ma?gorzat? z Woli Rad?owskiej. Tematem spotkania by?y opowie?ci o Peru i niezwyk?ym Machu Picchu.

Andrzej Kijak, mi?o?nik podró?y po ?wiecie,  odby? w 2012 roku wypraw? turystyczn?  do Ameryki Po?udniowej, by zwiedzi? nie tylko Peru, ale przede wszystkim podziwia? okryte tajemnic? Machu Picchu.  Go?? wieczoru zaprezentowa? film oraz dziesi?tki zdj??, które interesuj?co opatrzy? komentarzem. Dla licznie przyby?ej publiczno?ci, wraz z burmistrzem Zbigniewem M?czk?, odleg?e miejsce i jej kultura sta?y si? bli?szymi i bardziej interesuj?cymi geograficznymi pere?kami, sk?aniaj?cymi do indywidualnego poszerzenia wiedzy, w oparciu np. o ksi??ki podró?nicze. Czwartkowemu spotkaniu towarzyszy?a prezentacja pami?tek przywiezionych z podró?y: peruwia?ska maska, lalki, charakterystyczna czapka i kolorowa narzuta. Pa?stwo Kijakowie zwiedzili do tej pory najbardziej atrakcyjne miejsca w ?wiecie. – Od dzieci?stwa marzy?em o podró?ach. Du?o czyta?em interesowa?em si? kultur? innych pa?stw. Teraz dopiero mog? realizowa? m?odzie?cze plany i marzenia, to moja pasja – wyzna? podró?nik z Woli Rad?owskiej.

Na pami?tk? spotkania, Andrzej Kijak podarowa? bibliotece dzie?o noblisty peruwia?skiego Mario Vargasa Llosy Jak ryba w wodzie. Okras? muzyczn? wieczoru zapewni? subtelny  duet wokalno-gitarowy: Krzysztof Wójcik i Jaros?aw Tucki.

Organizatorzy dzi?kuj? pa?stwu Kijakom za barwny, interesuj?cy wieczór i obfity sponsoring. Cykl „Opowie?ci o podró?ach”, to nie tylko poznawanie kultur innych pa?stw, ale równie? okazja do wielopokoleniowego spotkania, po?ytecznego sp?dzenia czasu                 i przyjaznych rozmów.

Fot. Zbigniew Marcinkowski