Å›roda, 19 marca 2014 21:41

Jeszcze jedna okazja na dofinansowanie. Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” og?asza kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy ze ?rodków unijnych. Prawdopodobnie to ostatnia okazja, ?eby skorzysta? z dofinansowania w ramach programu LEADER z puli przeznaczonej na lata 2007-2013. Nabory zaplanowano w terminie od 17 marca do 4 kwietnia.

Od 2009 roku za po?rednictwem „Kwartetu” z?o?ono ponad 200 wniosków na realizacj? projektów o warto?ci ok. 14 mln z?.  Lokalna Grupa Dzia?ania z Warysia nale?y do najlepiej ocenianych w kraju. Jako jedna z sze?ciu dzia?aj?cych w Ma?opolsce zosta?a wybrana do realizacji dodatkowych zada?, na które beneficjenci sk?adali projekty na kwot? blisko 4 mln z?.

- To by? bonus, z którego skorzysta?o ponad 30 wnioskodawców, realizuj?cych projekty o tematyce historycznej – mówi prezes LGD Piotr Kania. – Zainteresowanie tym konkursem, który przeprowadzili?my na prze?omie pa?dziernika i listopada ubieg?ego roku przesz?o nasze naj?mielsze oczekiwania. Niestety, limity, jakimi dysponowali?my dla dzia?a? w ramach „Ma?ych projektów” oraz „Odnowa i rozwój wsi”, okaza?y si? niewystarczaj?ce. Na realizacj? tzw. ma?ych projektów przeznaczyli?my 700 tys. z?, a beneficjenci z?o?yli wnioski na blisko 1,1 mln z?. Natomiast projekty z „odnowy” przekroczy?y limit o ponad 300 tys. z?. Rada Stowarzyszenia, która wybiera wnioski do refundacji, mia?a wi?c trudne zadanie i z bólem serca kilka projektów musia?a odrzuci? – dodaje prezes Kania.

W najbli?szych naborach nie b?dzie ju? tak du?ych ?rodków do rozdzielenia. Jak informuj? w biurze LGD, limity na poszczególne dzia?ania zosta?y utworzone w zwi?zku z niewykorzystanymi ?rodkami przez beneficjentów wcze?niej realizowanych projektów oraz w wyniku rezerw powsta?ych podczas poprzedniego naboru. I tak na operacje realizowane w zakresie dzia?ania „Odnowa i rozwój wsi” limit ten wynosi obecnie ponad 425 tys. z?, a na „Ma?e projekty” – niewiele ponad 70 tys. z?. I co istotne, na te dwa dzia?ania nabór b?dzie tematyczny. Przedsi?wzi?cia musz? wpisywa? si? swym charakterem w tworzony na obszarze Przedgórza „Szlak historii ludzi, miejsc i wydarze?”.

Natomiast nabory dla przedsi?biorców („Tworzenie i rozwój mikroprzedsi?biorstw”) i rolników („Ró?nicowanie w kierunku dzia?alno?ci nierolniczej”) przeprowadzone b?d? na ogólnych zasadach.

- To najprawdopodobniej ostatnie nabory organizowane przez nasz? LGD w ramach ?rodków zakontraktowanych na lata 2007-2013 – wyja?nia prezes Piotr Kania. – Dlatego nie nale?y przegapi? okazji, bo nast?pna zapewne mo?e pojawi? si? dopiero w przysz?ym roku, ju? z nowego unijnego rozdania – dodaje.

Szczegó?y dotycz?ce warunków konkursu znajduj? si? na stronie internetowej www.kwartetnaprzedgorzu.pl, a zainteresowani sk?adaniem wniosków mog? skorzysta? ze spotka? doradczych z ekspertem, które „Kwartet” b?dzie organizowa? w Warysiu, Brzesku, Rad?owie i D?bnie. Istotne, ?eby nie przegapi? terminu i wniosek z?o?y? w biurze LGD w Warysiu nie pó?niej ni? 4 kwietnia.

PR

Nabory w „Kwartecie”

17 marca – 4 kwietnia 2014 roku

„Odnowa i rozwój wsi”

* Nabór tematyczny (historyczny) - limit ?rodków: 427 540,62 z?

„Ma?e projekty”

* Nabór tematyczny (historyczny) - limit ?rodków: 70 051,51 z?

„Tworzenie i rozwój mikroprzedsi?biorstw”

* Nabór na ogólnych zasadach – limit ?rodków: 250 950,50 z?

„Ró?nicowanie w kierunku dzia?alno?ci nierolniczej”

* Nabór na ogólnych zasadach – limit ?rodków: 105 240,50 z?