B?ogos?awiona Karolino ?wie? nam przyk?adem

wtorek, 29 marca 2011 14:17

B?ogos?awiona Karolino ?wie? nam przyk?adem 29 marca 2011 r. zosta? rozstrzygni?ty IX ogólnopolski konkurs poetycko – plastyczny: „B?ogos?awiona Karolino ?wie? nam przyk?adem”. Na konkurs wp?yn??o 1069 prac w pi?ciu kategoriach wiekowych.
Pierwsze miejsca w cz??ci poetyckiej konkursu otrzyma?y nast?puj?ce osoby w poszczególnych kategoriach:

- klasy IV-VI szko?y podstawowe: Aleksandra Jerominek;
- gimnazja – trzy pierwsze miejsca równocze?nie: Inga Piotrowska, Piotr Kutrzuba, Weronika Lichorobiec;
- szko?y ponadgimnazjalne: Ma?gorzata Musia?;
- doro?li – dwa pierwsze miejsca: Maria Glica i Andrzej Pilch.

Pierwsze miejsca w cz??ci plastycznej konkursu otrzyma?y nast?puj?ce osoby w poszczególnych kategoriach:
- klasy 0-III szko?y podstawowe: Jadwiga Goj;
- klasy IV-VI szko?y podstawowe: Dominika Tamaszek;
- szko?y ponadgimnazjalne: Agnieszka Bodzioch;
- doro?li: Andrzej Jasnos.

Celem konkursu jest przybli?enie postaci B?. Karoliny Kózkówny, idea?ów i warto?ci, którym by?a wierna, a tak?e rozwijanie wyobra?ni i twórczego my?lenia.
Uczestnicy w swoich pracach rozwa?ali has?o tegorocznego konkursu: „Aby?my byli jedno”. Powy?sze has?o jest jednocze?nie tytu?em okoliczno?ciowej publikacji prezentuj?cej nagrodzone prace. Jury szczególnie doceni?o ciekawe pomys?y i osobiste przemy?lenia autorów. Wybrane wiersze by?y recytowane przez autorów. W czasie uroczysto?ci wr?czenia nagród asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia M?odzie?y ks. Zbigniew Kucharski podkre?li? konieczno?? rozwijania i budzenia artystycznych pasji. B?. Karolina by?a m?oda utalentowan? dziewczyn?, która czyta?a wiele ksi??ek i pi?knie ?piewa?a a swoim przyda?em nie tylko kiedy? ale i dzisiaj prowadzi m?odych i starszych po drogach duchowego i artystycznego wzrastania.
Laureaci i go?cie fina?u konkursu uczestniczyli w spotkaniu z artyst? fotografikiem Bogus?awem Swita?? autorem albumu „Z przesz?o?ci w przysz?o?? ”, który mówi? o pracy artystycznej prezentuj?c swoje fotografie na okoliczno?ciowej wystawie. Fina? konkursu odby? si? w szkole do której ucz?szcza?a b?. Karolina w jej rodzinnej miejscowo?ci w Wa?-Ruda w parafii Zabawa. Wi?cej informacji mo?na uzyska? na www.pz.lap.pl

List Marsza?ka Województwa Ma?opolskiego

Fot. Zb. Marcinkowski