Å›roda, 12 marca 2014 14:01

KonkursWOLA RAD?OWSKA. W Zespole Szkó? rozstrzygni?to jedenast? edycj? konkursu "B?ogos?awiona Karolino - ?wie? nam przyk?adem". Tematyk? tegorocznego konkursu by?y s?owa has?a: „Nie ?yj? ja, lecz ?yje we mnie Chrystus". Rekordowa ilo?? przygotowanych prac, zwi?zana by?a z przypadaj?c? w tym roku setn? rocznic? ?mierci b?. Karoliny.

Na tegoroczny konkurs nap?yn??o blisko tysi?c pi??set prac, w tym 400 poetyckich. Nagrodzono i wyró?niono 160 osób - dzieci, m?odzie? i osoby doros?e niemal?e z ca?ej Polski. Wydano równie? publikacj? w której zamieszczono nagrodzone prace. W?ród tegorocznych wyró?nie?, w kategorii prac plastycznych, z terenu naszej gminy znale?li si?: Maciej Kowal ZSP w Rad?owie I miejsce i Kamila Kwa?niak PG w Rad?owie II miejsce. W kategorii doros?ych I miejsce zaj??a Katarzyna Sroka z Wa?-Rudy.

W kategorii prac poetyckich (szko?y podstawowe) I nagrod? przyznano Klaudii Nasiadce - SP w Biskupicach Rad?owskich,  II miejsce Iwonie Nasiadce -  SP w Woli Rad?owskiej, III miejsce Norbertowi Kucmierzowi - SP w Rad?owie oraz wyró?niono: Ann? Zych SP w Rad?owie i Kamil? Pajdo -  SP w Woli Rad?owskiej.

W tej samej kategorii, w?ród nagrodzonych gimnazjalistów znale?li si?: Joanna Jachimek PG w Rad?owie (II miejsce) i Krzysztof Kucharski PG w Rad?owie (III miejsce). Wyró?niono:  Paw?a Urbanka PG w Rad?owie, ?ukasza Krup? PG w Rad?owie, Patrycj?  Bia?ek PG w Rad?owie i Natali? Liro PG w Rad?owie. W kategorii szkó? ponadgimnazjalnych III miejsce przyznano Mateuszowi Borowcowi z ZSP w Rad?owie, a w kategorii doros?ych drugim miejscem nagrodzono nauczycielk? Agnieszk? Seremet.

- Dzi?kuj? wszystkim wyró?nionym, nagrodzonym i uczestnikom konkursu za to, ?e zechcieli swoje talenty przela? na papier - na te wspania?e obrazy i strofy poezji. Cieszy fakt, ?e w dzisiejszych czasach, kiedy najtrudniej znale?? w?asn? drog? w ?yciu, tutaj widzimy, ?e dzieci, m?odzie? i doro?li maj? ju? obran? w?a?ciw? drog?. ?ycz? wszystkim pe?nego optymizmu w ?yciu, bo wtedy wszystkie trudno?ci jakie si? napotyka, mo?na przezwyci??y?. Dzi?kuj? sponsorom, organizatorom i wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy za rok do Woli Rad?owskiej, która kontynuuje tradycje  zapocz?tkowane  w SP w Wa?-Rudzie. Dzi?kuj? dyrektor Jadwidze Bie? za w?o?ony trud. Wiem, ?e to dla pani szko?y najwi?ksze coroczne wyzwanie. Wszyscy widzimy, ?e to si? op?aca. Przybywa uczestników, coraz wi?cej osób przyje?d?a na konkurs, a dla nas, dla gminy, to te? dobra promocja. Kult  b?. Karoliny Kózkówny pragniemy w dalszym ci?gu rozwija? -  to  nasz najcenniejszy skarb gminy – powiedzia? w swoim wyst?pieniu burmistrz Zbigniew M?czka.

Konkursowi towarzyszy?a wystawa obrazów Krzysztofa Kawy z D?browy Tarnowskiej oraz artystyczne prezentacje zespo?u „Promyczki dobra” z Nowego S?cza.

*

Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Cukiernia Duet ?abno, Stanis?awa i Andrzej Kijakowie, Kazimierz Krupa, Ma?gorzata i  Dariusz ?o?, Piekarnia „U Micha?a” z Przybys?awic, ks. Zbigniew Szostak,  Ewa M?czka, pose? Micha? Wojtkiewicz, starosta powiatu tarnowskiego Roman ?ucarz, Maria Witkowska Firma „Bruk Bet”, Firma Les Drób J. Piotrowski & Wójcik, Józef i Tatiana Szwiecowie Firma „Witospol”, Zdzis?aw Kupisz firma Bazalt, ZPH Strusinianka, Piekarnia Ole? ze Swarzowa.