piÄ…tek, 28 lutego 2014 19:27

Pan kotekS?owami wiersza Stanis?awa Jachowicza rozpocz??o si? spotkanie w rad?owskiej bibliotece publicznej z grup? zuchów z miejskiego przedszkola. Celem spotkania by?a promocja aktywno?ci ruchowej i zdrowego si? od?ywiania.

Jak na co dzie? nale?y dba? o zdrowie dzieci dobrze wiedz?, dlatego nie mia?y ?adnych trudno?ci w rozwi?zywaniu zagadek zwi?zanych z tematem zdrowego si? od?ywiania i aktywno?ci ruchowej. Przedszkolaki ch?tnie uczestniczy?y w zabawach ruchowych i konkursach. Dzieci dowiedzia?y si? ponadto, ?e w bibliotece czeka na nich wiele ciekawych ksi??ek zwi?zanych tematycznie ze zdrowiem, w?a?ciwym si? od?ywianiem i uprawianiem sportu. W nagrod? za aktywno?? i pi?kn? zabaw?, dzieci zosta?y odznaczone medalami przez pani? Renat? Pochro?. Bibliotekarze natomiast pocz?stowali dzieci zdrowym sokiem ze ?wie?ych pomara?czy. Piosenk? „Olimpiada w Jarzynowie” zako?czy?o si?, to mi?e i po?yteczne spotkanie z przedszkolakami.

Poprzez tego typu spotkania dzieci kojarz? bibliotek? jako miejsce przyjazne do którego ch?tnie powracaj?. Dzia?ania w formie zabawowo-rozrywkowej maj? te? na celu popularyzowanie ksi??ki i aktywniejsze z ni? obcowanie.