We? udzia? w warsztatach i nagraj p?yt?

wtorek, 25 lutego 2014 09:48

JazzmaniaJe?li ?piewanie jest Twoj? pasj? i marzy Ci si? nagranie p?yty – we? udzia? w projekcie „Jazzmania – Zapomniane piosenki” i zab?y?nij na polskiej scenie muzycznej! Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza m?odych wokalistów z terenów wiejskich do udzia?u w bezp?atnych warsztatach muzycznych. Ich uczestnicy stan? przed szans? nagrania p?yty pod artystyczn? opiek? Marka Nied?wieckiego. Zg?oszenia mo?na przesy?a? od 24 lutego do  12 marca br. Nauka ?piewu i doskonalenie swoich umiej?tno?ci pod okiem profesjonalistów, wspó?praca ze znanymi, polskimi muzykami jazzowymi, a dla najlepszych – udzia? w nagraniu p?yty pt. „Zapomniane piosenki”, która powstanie przy wspó?pracy EFRWP z Markiem Nied?wieckim, saksofonist? Sylwestrem Ostrowskim oraz Stowarzyszeniem Orkiestry Jazzowej. Przed szans? realizacji swoich marze?, stan? uczestnicy muzycznego projektu EFRWP – „Jazzmania - Zapomniane piosenki”.

Szukamy wokalistów pasjonatów, którzy maj? niecodzienne i indywidualne podej?cie  do muzyki, chc? pracowa? nad swoimi umiej?tno?ciami i nie wyobra?aj? sobie ?ycia bez ?piewu. Takich osób na terenach wiejskich jest wiele, jednak nie zawsze maj? one  mo?liwo?ci, aby rozwija? swój talent i pasj?. Cz?sto brakuje im równie? odwagi, aby wybra? trudn? drog?, jak? jest kariera muzyka czy piosenkarza – mówi Sylwester Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie. – Chcemy, aby nasze warsztaty by?y dla takich osób pierwszym krokiem do sukcesu i u?wiadomi?y im, ?e ich marzenia mog? si? spe?ni? – dodaje.

Projekt EFRWP skierowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, które zamieszkuj? tereny wiejskie i sk?ada si? z dwóch etapów: warsztatów muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków i nauczycieli ?piewu oraz – dla najlepszych – udzia?u w nagraniu p?yty pt. „Zapomniane piosenki”. Na p?ycie znajd? si? utwory wybrane przez dziennikarza muzycznego Marka Nied?wieckiego, nagrane przez Sylwestra Ostrowskiego oraz innych artystów polskiej sceny jazzowej.

Zg?oszenia do programu – wype?niony formularz zg?oszeniowy, dost?pny na stronie www.efrwp.pl wraz z dwoma nagraniami w formacie MP3 – ch?tni mog? przesy?a? drog? elektroniczn? na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie od 24 lutego do  12 marca br. Spo?ród nades?anych zg?osze?, komisja konkursowa wybierze 20 osób, które zostan? zaproszone do udzia?u w warsztatach.

Wi?cej informacji o projekcie znajduje si? na stronie: www.efrwp.pl

O Jazzmanii:

Projekt „Jazzmania” skierowany jest do osób z terenów wiejskich, uzdolnionych muzycznie i wokalnie, które s? zainteresowane rozwijaniem swoich umiej?tno?ci oraz poszerzeniem swoich horyzontów
z zakresu muzyki jazzowej i rozrywkowej. Program ma na celu edukacj? i popularyzacj? twórczo?ci muzycznej, kszta?towanie wra?liwo?ci artystycznej i kulturalnej oraz stworzenie mo?liwo?ci doskonalenia warsztatu instrumentalnego i wokalnego.

W I edycji projektu pod nazw? „Jazzmania w Stodole” wzi??o udzia? 18 osób, w wieku od 16 do 24 lat z czterech województw: podlaskiego, pomorskiego, warmi?sko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. Podczas warsztatów, które odby?y si? w dniach 27-30 sierpnia 2013 r. w Kamionce/k. Nidzicy, uczestnicy zostali podzieleni na sze?? grup tematycznych stosownie od swoich muzycznych zainteresowa?: perkusja, gitara basowa/kontrabas, instrumenty klawiszowe, instrumenty d?te, gitara oraz wokal. Zaj?cia poprowadzili znani przedstawiciele polskiego i ?wiatowego jazzu: Sylwester Ostrowski, Fraancesco Bruno, Joanna Knitter, Reggie Moore, Essiet Okon Essiet oraz Newman Taylor Baker.

Wi?cej informacji o projekcie znajduje si? na stronie: www.efrwp.pl

O EFRWP:

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacj? pozarz?dow?, dzia?aj?c? na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od blisko 25 lat pomaga zmienia? jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój spo?eczno-gospodarczy lokalnych spo?eczno?ci na terenach wiejskich. Dzia?ania EFRWP skupiaj? si? przede wszystkim na wspieraniu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsi?biorstw oraz dzia?aniach spo?ecznych skierowanych do osób zamieszkuj?cych obszary wiejskie. Od samego pocz?tku istnienia EFRWP aktywnie dzia?a na rzecz edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i m?odzie?y, zamieszkuj?cych wsie i ma?e miasta.

Wi?cej informacji na stronie: www.efrwp.pl

Kontakt dla dziennikarzy:

Justyna I?ycka, ITBC Communication