poniedziaÅ‚ek, 10 lutego 2014 14:34

Rad?owski wieczór z kultur?Na sobotnie spotkanie z kultur? z?o?y?o si?: otwarcie wystawy malarstwa Dagmary Szlosek z Tarnowa, autorska promocja ksi??ki W?adys?awa Kurtyki Bielcza – wie? blasku i cienia oraz ?wietny koncert rad?owskiego chóru parafialnego Gaudete. Podczas spotkania wyró?niono niezwyk?? czytelniczk? Miejskiej Biblioteki Mari? Mago? z Rad?owa. Go??mi specjalnymi spotkania byli: Dagmara Szlosek, W?adys?aw Kurtyka i historyk z Borz?cina Lucjan Ko?odziejski.

Na spotkanie z kultur? do rad?owskiego ratusza przybyli tak?e go?cie z Tarnowa, Wierzchos?awic i Borz?cina. Dagmara Szlosek opowiedzia?a o swojej pasji tworzenia, inspiracjach malarskich oraz ulubionych technikach tworzenia. Publiczno?ci przypad?y do gustu barwne prace malarki z Tarnowa.  Podczas wernisa?u odby?a si? te? autorska promocja warto?ciowej publikacji W?adys?awa Kurtyki po?wi?conej Bielczy, zawieraj?cej sporo informacji historycznych dotycz?cych ziemi rad?owskiej. Now? ksi??k? rekomendowa? te? gimnazjalny nauczyciel z Borz?cina Lucjan Ko?odziejski. Zwróci? uwag? na ponadpokoleniowe warto?ci tej publikacji i zach?ca? do zapoznania si? z jej zawarto?ci?. Zwróci? si? z apelem do zebranych, by stwarza? klimat i otacza? opiek? wszelkie pami?tki rodzinne, przekazywa? je instytucjom, które je zachowaj? dla przysz?ych pokole?. To nasze  lokalne dziedzictwo kulturowe – podkre?li? L. Ko?odziejski. Opraw? muzyczn? wieczoru ?wietnie zapewni? rad?owski chór parafialny Gaudete pod dyrekcj? ?ukasza Burgie?a i opiek? artystyczn? Krystyny Stemplewskiej-Wypasek.  Pomys?odawc? i g?ównym sponsorem wernisa?u byli Tatjana i Józef Szwiecowie z Woli Rad?owskiej.

Przyby?ej publiczno?ci i go?ciom spotkania, organizatorzy dzi?kuj? za wyj?tkowy klimat sobotniego wieczoru.

Fot. Zbigniew Marcinkowski