piÄ…tek, 07 lutego 2014 09:51

Wieczór z kultur?W najbli?sz? sobot? 8 lutego o godz. 17.00,  Miejska Biblioteka Publiczna w Rad?owie zaprasza na otwarcie barwnej wystawy malarstwa Dagmary Szlosek z Tarnowa.

Wystawie towarzyszy? b?dzie promocja ciekawej i warto?ciowej ksi??ki W?adys?awa  Kurtyki z Wierzchos?awic, w której to wiele informacji historycznych zawartych jest o ziemi rad?owskiej. Wspomnian? publikacj? mo?na b?dzie naby?, wraz z autorsk? dedykacj?. Opraw? muzyczn? tego wieczoru zapewni rad?owski chór parafialny Gaudete. Przewidziano te? karnawa?owy pocz?stunek, sponsorowany przez Pa?stwo Tatjan? i Józefa Szwieców z Woli Rad?owskiej. Przyby?ym go?ciom, rad?owska ksi??nica zapewni mi?y, relaksacyjny wieczór, pe?en kulturalnych wra?e?. Wst?p wolny.

***

DAGMARA SZLOSEK - swoj? przygod? z malarstwem rozpocz??a poprzez uczestnictwo w zaj?ciach kó?ka plastycznego w D?browskim Domu Kultury. Uko?czy?a szko?? plastyczn?  w Tarnowie. Obecnie mieszka w Tarnowie i pracuje w Strefie Urody, gdy? jednym z jej dodatkowych zawodów jest zawód kosmetyczki, w którym doskonale si? spe?nia i ca?y czas pog??bia swoj? wiedz?. Najlepiej czuje si? w malarstwie olejnym na desce oraz p?ótnie. G?ówne tematy jej prac, to kwiaty, pejza?e oraz abstrakcje.Zajmuje si? te? tkactwem artystycznym, stosuj?c ró?norodne techniki mieszane.

- Gdy maluj?, wtapiam si? w to,  co robi?, jestem w swoim ?wiecie i mog? wypocz??. W momencie tworzenia obrazu skupiam si? tylko na tym, i nic innego nie jest w stanie mnie rozproszy?. Cho? jestem do?? zabiegan? osob? staram si? znale?? chwile na swoje pasje – wyznaje malarka D. Szlosek.