Ekumeniczne spotkanie

Å›roda, 15 stycznia 2014 07:56

SpotkanieM?odzie? z Gminy Rad?ów wraz ze swoim Dekanalnym Duszpasterzem M?odzie?y ks. Marcinem Minorczykiem uczestniczyli w 36 Europejskim Spotkaniu M?odzie?y w Strasburgu we Francji zorganizowane przez ekumeniczn? wspólnot? z Taizé w dniach 28 XII 2013 - 1 I 2014 r. Wspólnota Taizé - jest mi?dzynarodow? wspólnot? ekumeniczn?, za?o?ona w 1940 w Taizé, we Francji, przez brata Rogera. M?odzie? przebywa?a w parafii Hindisheim, która tak?e go?ci?a m?odzie? z takich krajów jak: Niemcy, Ukraina, Chorwacja oraz Hiszpania. Codziennie w parafiach odbywa?y si? modlitwy poranne a tak?e spotkania w mi?dzynarodowych grupach a nast?pnie popo?udniu i wieczorem odbywa?y si? modlitwy w centrum Strasburga.

Spotkali?my si? z ogromn? ?yczliwo?ci? i otwarto?ci? mieszka?ców którzy nas go?cili a w dniu po?egnania by?o wida? ich wielkie wzruszenie - mówi ks. Marcin Minorczyk.

31 grudnia 2013 roku wszyscy Polacy a by?o ich 4,5 tysi?ca zebrali si? na uroczystej Mszy ?w. pod przewodnictwem bp H. Tomasika i ko?cz?cej rok. Zach?ci? wszystkich, by ju? teraz podj?li przygotowania do ?wiatowych Dni M?odzie?y w Krakowie w 2016 r. a wcze?niej do 100-tej rocznicy ?mierci b?. Karoliny Kó?kówny. Na ostatniej wieczornej modlitwie brat Alois powiedzia?, ?e dostrzegalna komunia mi?dzy lud?mi, którzy ufaj? Chrystusowi, mo?e si? urzeczywistnia? jedynie wtedy, gdy w centrum swojego ?ycia umie?cimy przebaczenie i pojednanie. Gospodarz Strasuburga, abp Jean Pierre Grallet, podsumowuj?c spotkanie ekumeniczne  powiedzia?, ?e „ca?y region otrzyma? trzy ?aski: go?cinno?ci, braterstwa i modlitwy”.

Kolejne 37. Europejskie Spotkanie M?odych odb?dzie si? od 29 XII 2014 - 2 I 2015 w Pradze w Czechach.