Dwa lata bezp?atnej nauki j?zyka niemieckiego. Ruszy?a rekrutacja do projektu

poniedziaÅ‚ek, 16 grudnia 2013 13:22

Logo  UE

Projekt wspó?finansowany przez Uni? Europejsk? z Europejskiego Funduszu Spo?ecznego

Instytut Austriacki zaprasza pracowników i w?a?cicieli mikro, ma?ych i ?rednich firm oraz osoby samozatrudnione do udzia?u w projekcie pt. ,,Skuteczni w biznesie”. Dzi?ki funduszom unijnym przeszkolonych zostanie a? 100 osób.

Aby nauczy? si? j?zyka nie trzeba ju? jecha? do Krakowa, Wiednia, czy Berlina. Wystarczy skorzysta? z mo?liwo?ci, jakie oferuje Instytut Austriacki i wzi?? udzia? w kursie w miejscu zamieszkania. Wystarczy 10 osób na jednym poziomie zaawansowania, aby powsta?a grupa. Oferta Instytutu Austriackiego to a? 4 semestry kursu j?zyka niemieckiego, konsultacje indywidualne z lektorem i - co wa?ne - mi?dzynarodowy certyfikat j?zykowy ÖSD. Dla pracowników posiadanie certyfikatu to niew?tpliwy atut na rynku pracy, szansa na awans i rozwój kariery. Dla w?a?cicieli firm znajomo?? j?zyka oznacza mo?liwo?? zaistnienia na zagranicznym rynku. Kluczem do efektywnej nauki jest motywacja i dobranie odpowiedniej metody, dlatego na pocz?tku projektu uczestnicy wyjad? na dwudniowe warsztaty ,,Strategie uczenia si?”. Pod okiem trenerów spojrz? na przyswajanie wiedzy od zupe?nie nowej strony, poznaj? odpowiednie dla osób doros?ych metody nauki i popracuj? nad motywacj?, aby osi?ga? po??dane wyniki. Z uwagi na fakt, i? projekt ,,Skuteczni w biznesie” skierowany jest do pracowników i w?a?cicieli firm, organizatorzy zadbali równie? o rozwój kompetencji biznesowych uczestników. Program szkoleniowy to maksimum praktyki oraz rozs?dna dawka teorii. W?ród omawianych tematów znajd? si? negocjacje, asertywno??, coaching, zarz?dzanie sob? w czasie oraz metody skutecznej autoprezentacji. A? czterdzie?ci spo?ród stu miejsc w projekcie zarezerwowano dla osób znajduj?cych si? w trudniejszym po?o?eniu na rynku pracy z uwagi na czynniki takie jak wiek powy?ej 50 lat lub posiadanie wykszta?cenia ?redniego. Nabór uczestników do projektu potrwa do 17 stycznia 2014 roku. Kurs rozpocznie si? w lutym 2014 roku. Formularze rekrutacyjne wymagane od kandydatów znajduj? si? na stronie internetowej Instytutu Austriackiego: www.krakow.oei.org.pl w zak?adce: Projekt unijny „Skuteczni w biznesie”. Nale?y je pobra? i wype?ni? zgodnie z Regulaminem rekrutacji dost?pnym na stronie oraz wys?a? poczt? na adres: ul. Basztowa 3, 31-134 Kraków, lub dostarczy? osobi?cie do siedziby Instytutu. W razie w?tpliwo?ci pracownicy Instytutu Austriackiego zach?caj? do kontaktu telefonicznego pod numerem: 12 426 44 88. Odpowiedz? na wszystkie Pa?stwa pytania i rozwiej? w?tpliwo?ci zwi?zane z wymaganymi dokumentami. Projekt jest wspó?finansowany przez Uni? Europejsk? w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.