piÄ…tek, 18 marca 2011 11:58

?ród?o: www.utw.pl Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW),  których za?o?enie na terenie Europy i Polski si?ga lat 1973-75, stawiaj? sobie za cel edukacj? osób starszych (55+). Oferta edukacyjna zazwyczaj dotyczy nauk humanistycznych i biologiczno-medycznych.

Zaj?cia odbywaj? si? na zasadach podobnych jak na wy?szych uczelniach. Prowadz? je wyk?adowcy akademiccy lub osoby ze ?wiata kultury i sztuki. Rok akademicki podzielony jest na dwa semestry, studenci za swoje osi?gni?cia nie otrzymuj? ?adnych stopni ani za?wiadcze?. Jedyn? nagrod? jest satysfakcja ze zrobionych post?pów oraz zdobyta wiedza. Uniwersytety oczekuj? ludzi, którym „chce si? chcie?”, które maj? zainteresowania, pasje, hobby umiej?tno?ci i chc? je rozwija?.

Oprócz edukacji, uniwersytety spe?niaj? jeszcze jedn? wa?n? rol?. Umo?liwiaj? starszym osobom wspólne spotkania i stwarzaj? mo?liwo?? uczestnictwa seniorów w ?yciu spo?ecznym.

Istnieje mo?liwo?? powo?ania od pa?dziernika 2011 UTW w Rad?owie. Zaj?cia mia?yby nast?puj?c? form?, do wyboru przez studenta:

1. wyk?ady z zakresu nauk humanistycznych i biologiczno-medycznych (raz w tygodniu)
  2. zaj?cia seminaryjne – wymiana pogl?dów na tematy z okre?lonych dziedzin, do uzgodnienia
  3. lekcje j. angielskiego (raz w tygodniu)
  4. obs?uga komputera (raz w tygodniu)
  5. zaj?cia z rekreacji ruchowej i turystyki (do uzgodnienia)
  6. zaj?cia samokszta?ceniowe np. warsztaty plastyczne, muzyczne itp., do uzgodnienia
  7. obs?uga administracyjno-organizacyjna uniwersytetu
  8. nauka ta?ca i gier towarzyskich, ogród i wszystko co z nim zwi?zane

Mieszka?ców miasta i gminy Rad?ów, a tak?e o?ciennych gminy, prosimy o zg?aszanie do ko?ca kwietnia br. gotowo?ci  do udzia?u w zaj?ciach UTW – drog? telefoniczn?, internetow?, pocztow? lub osobi?cie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej,

pl. Tadeusza Ko?ciuszki 3,

33-130 Rad?ów