czwartek, 14 listopada 2013 09:28

?wi?to Niepodleg?o?ciZ okazji Narodowego ?wi?ta Niepodleg?o?ci w Zespole Szkó? w Rad?owie odby?a si? uroczysta akademia po?wi?cona wszystkim obro?com Ojczyzny. Zebrani oddali równie? ho?d poleg?ym ?o?nierzom, którzy spoczywaj? na cmentarzu rad?owskim.

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli j. polskiego Pani Ma?gorzaty Wójcik i Pana Paw?a Jachimka przedstawili monta? s?owno - muzyczny po?wi?cony polskiej tradycji walk niepodleg?o?ciowych i wspó?czesnemu pojmowaniu patriotyzmu. W dalszej cz??ci uroczysto?ci  rozstrzygni?to i podsumowano II Gminny  Konkurs Historyczny "I wojna ?wiatowa na Ziemi Rad?owskiej" zorganizowany przez dyrekcj? Zespo?u Szkó? w Rad?owie – Pana Marka Urbanka i Pana Piotra Malca. Patronat nad konkursem sprawowa? Burmistrz Rad?owa Pan Zbigniew M?czka.Trudne i bolesne do?wiadczenia naszych przodków z czasów Wielkiej Wojny zg??biali uczniowie  z 3 gimnazjów i 5 szkó? podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie wykazali si? rzeteln? wiedz? historyczn? z tematyki konkursowej.

Wyniki gimnazjalistów:

I miejsce - Wojciech Lechowicz (Gimnazjum Zabawa)

II miejsce - Przemys?aw Wi?cek (Gimnazjum Rad?ów)

III miejsce - Mateusz Ma?lak (Gimnazjum Rad?ów)

Szko?y podstawowe:

I miejsce - Jakub Trela (SP Rad?ów)

II miejsce - Justyna Bajorek (SP Niwka)

III miejsce  - Angelika Wcis?o (SP Rad?ów)

Nast?pnie przy d?wi?kach orkiestry d?tej prowadzonej przez nauczyciela muzyki Pana Miros?awa Patulskiego wszyscy zebrani ?piewali pie?ni patriotyczne. Mi?ym akcentem ko?cz?cym uroczysto?? by?o wr?czenie Srebrnej Odznaki za Zas?ugi dla Zwi?zku ?o?nierzy Wojska Polskiego Burmistrzowi Rad?owa oraz Medali XXX - lecia Zwi?zku ?o?nierzy Wojska Polskiego dla Zast?pcy Burmistrza, Dyrektora i Zast?pcy Dyrektora Zespo?u Szkó? w Rad?owie. Ponadto Pan Miros?aw Patulski otrzyma? nagrod? przyznan? przez Burmistrza Rad?owa za prac? z orkiestr? d?t? i rozwijanie talentów artystycznych uczniów.

W murach szko?y go?cili?my w?adze naszego miasta z Panem Burmistrzem Zbigniewem M?czk? na czele i Zast?pc? Burmistrza Panem Wies?awem Armatysem. Przybyli  radni Rady Miejskiej w Rad?owie oraz przedstawiciele Zarz?du Rejonowego Zwi?zku ?o?nierzy Wojska Polskiego w Tarnowie - prezes Zarz?du p?k Edmund Tyszka, wiceprezes p?k Marek Jasiak i sekretarz kpt Zbigniew Babiuch, ks. Marek Bach, kierownika ZOSiP Gminy Rad?ów Pana Konrada Rudzi?skiego oraz przewodnicz?cego Rady Rodziców Pana Adama Radamskiego.