Zabawa uczci?a b?. Jana Paw?a II

piÄ…tek, 25 października 2013 11:55

ZS ZabawaWe wspomnienie liturgiczne b?. Jana Paw?a II - 22 pa?dziernika 2013 r. - przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas Zespo?u Szkó? im. Jana Paw?a II z Zabawy wraz z nauczycielami i katechet? ks. Marcinem Minorczykiem udali si? do Opactwa Benedyktynów do Ty?ca. Pomys? wspólnego w?drowania spo?eczno?ci szkolnej do miejsc zwi?zanych z Janem Paw?em II zrodzi? si? w ubieg?ym roku, gdzie wspólne ?wi?towanie rozpocz?li?my w Sanktuarium b?. Jana Paw?a II w Krakowie - ?agiewnikach - podkre?la ks. Marcin Minorczyk. Opactwo Benedyktynów w Ty?cu jest najstarszym klasztorem na ziemiach polskich za?o?one w po?. XI wieku.

W czasie kiedy Pasterzem Archidiecezji Krakowskiej by? ksi?dz kardyna? Karol Wojty?a niejednokrotnie prowadzi? w tym miejscu rekolekcje, odprawia? Pasterk?, a nawet przewodniczy? wyborom nowego opata - mówi? ks. Marcin Minorczyk do czcicieli Jana Paw?a II.

Wspólne ?wi?towanie rozpocz??o si? uroczyst? Msz? ?w. sprawowan? w klasztorze Ojców Benedyktynów. Nast?pnie dzieci i m?odzie? uczestniczy?i w warsztatach edukacyjnych pt: "W klasztornych murach".

Ka?demu wspó?czesnemu cz?owiekowi, a zw?aszcza nam m?odym potrzebna jest cisza, która w tym miejscu jest bardzo "namacalna" bo przecie? Bóg do nas przychodzi w ciszy a nie w ha?asie. To pi?kne, ?e mo?emy by? w miejscach naszego patrona - Jana Paw?a II - i czerpa? si?? do tego aby stawa? si? chrze?cijanami w naszych ?rodowiskach - mówi Marcin Nasiadka - przewodnicz?cy szko?y w Zabawie.