Spotkanie z ksi??k? i muzykiem

piÄ…tek, 18 października 2013 07:32

Spotkanie w bibliotece„Kolorowa ksi??ka, ksi??ka ulubiona, obrazkami, literkami chce przemówi? do nas”. S?owami tej piosenki bibliotekarze rad?owskiej biblioteki przywitali grup? zuchów i starszaków z miejskiego przedszkola, które wraz z wychowawcami wzi??y udzia? w spotkaniu z ksi??k? i muzyk?.

Wizyt? przedszkolaków w bibliotece otwarto nowy cykl  spotka? „Poznaj instrumenty muzyczne”, podczas których dzieci b?d? mia?y ?ywy kontakt z muzykami i prezentowanymi instrumentami. W pierwsz?  podró? do niezwyk?ego ?wiata instrumentów zabra? dzieci rad?owski saksofonista Rafa? Traczyk, który przedstawi? dzieciom, w przyst?pny sposób, niezwyk?y instrument. Przedszkolaki pozna?y histori? saksofonu, budow? oraz sposób gry. Us?ysza?y te? piosenk? w wykonaniu muzyka oraz niezwyk?e d?wi?ki, które mo?na wydoby? z tego instrumentu. Po zabawach z ksi??k? i muzyk? oraz s?odkiej niespodziance, go?? spotkania muzycznie towarzyszy? dzieciom w drodze powrotnej do przedszkola. Lekcje biblioteczne w formie zabawowej znakomicie rozbudzaj? zainteresowania  nie tylko ksi??k?, ale równie? muzyk?.