Spotkanie z wybitn? aktork? i znakomitym poet?

Å›roda, 16 października 2013 11:41

Burmistrz Rad?owa zaprasza w poniedzia?ek, 28 pa?dziernika 2013 o godzinie 18:00 do Auli Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie na spotkanie z gwiazd? filmu i teatru Ann? Dymn? oraz znakomitym poet? polskim Józefem Baranem. Rad?owskie i jedyne jesienne spotkanie z udzia?em wybitnej aktorki z Krakowa, b?dzie okazj? do promocji najnowszej ksi??ki J. Barana „Spadaj?c, patrze? w gwiazdy" oraz prezentacji wierszy znakomitego poety ur. w Borz?cinie. Tego wieczoru za?piewa Monika Kuta, a na pianie zagra Piotr Niedojad?o. B?dzie te? mo?liwo?? nabycia po super promocyjnej cenie promowanej publikacji i uzyskania pami?tkowego wpisu go?ci. Wst?p bezp?atny.

Anna DymnaAnna Dymna – wybitna polska aktorka teatralna i filmowa. Za?o?ycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko", cz?onkini Mi?dzynarodowej Kapitu?y Orderu U?miechu oraz Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty dla uzdolnionych wokalnie osób niepe?nosprawnych. Absolwentka Pa?stwowej Wy?szej Szko?y Teatralnej w Krakowie. Od 1990 jest wyk?adowczyni? na tej uczelni. Od 1973 zwi?zana z krakowskim Starym Teatrem.

Józef BaranJózef Baran (ur. w Borz?cinie). Jego poezj? odkry? Artur Sandauer, który napisa? o nim, ?e trafia "swoj? liryk? prosto do ludzkich serc". Wiersze J. Barana sta?y si? równie? inspiracj? dla wielu piosenkarzy i kompozytorów, m.in. dla "Starego Dobrego Ma??e?stwa", El?biety Adamiak, Hanny Banaszak, Krzysztofa Myszkowskiego i Andrzeja Zaryckiego. T?umaczone by?y na kilkana?cie j?zyków, m.in. angielski, hebrajski, niemiecki, czeski, rosyjski, hiszpa?ski i szwedzki.