Wycieczka Orkiestry D?tej z Rad?owa

wtorek, 01 października 2013 12:55

Wycieczka OSP20-22 wrze?nia br. mia?a miejsce wycieczka dla cz?onków Orkiestry D?tej OSP w Rad?owie. Swoj? obecno?ci? zaszczyci? nas tak?e Burmistrz Miasta i Przyjaciele orkiestry. Miejscem docelowym tegorocznej wycieczki by?a Zimowa Stolica Polski - Zakopane. Po zakwaterowaniu w pi?tkowy wieczór reszt? dnia sp?dzili?my na Krupówkach, kosztuj?c specja?ów góralskiej kuchni gromadzili?my si?y na piesze w?drówki. Sobotni poranek powita? nas deszczem... Aura okaza?a si? ?askawa dopiero o godzinie 10 i wówczas wyruszyli?my w kierunku Rusinowej Polany. Po drodze nie sposób by?o pomin?? pi?knie umiejscowione Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach ( ok.1200 m n.p.m.). Po kilku minutach marszu zdobyli?my Rusinow? Polan?, niestety nisko id?ce chmury tylko chwilami ods?ania?y panoram? na wschodni? cz??? Tatr i le??c? poni?ej Dolin? Bia?ej Wody.

Po krótkim odpoczynku i posileniu si? oscypkami ?wie?o w?dzonymi w bacówce na polanie, zebrali?my ch?tnych na dalsz? w?drówk? na szczyt G?siej Szyjki (1489 m. n.p.m.) z którego rozpo?ciera si? pi?kny widok na Tatry Bielskie i Wysokie do Mi?guszowieckiego Szczytu.

Powrót zaplanowany by? t? sama tras?. Wieczorem dla wszystkich go?ci zagrali?my dwu cz??ciowy koncert który zako?czony? si? grillow? biesiad?.

Po wspólnym niedzielnym ?niadaniu, poszli?my na Msze ?wi?t? do kaplicy „Czernichowianka" przy Ma?ym ?ywcza?skim. Orkiestra ubogaci?a liturgi? muzyk?, a po mszy zagra?a krótki koncert dla licznie zgromadzonych turystów. Po po?udniu udali?my si? na spacer Dolin? Str??ysk? do Wodospadu Siklawica.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dzi?kuj? za wspania?? atmosfer? i mile sp?dzony czas.

Flik Jaros?aw