?wiat malowany wierszem

Å›roda, 09 marca 2011 09:17

?wiat malowany wierszemW Szkole Podstawowej w Rad?owie odby? si? gminny etap Mi?dzypowiatowego Konkursu Czytelniczego ,,Umiem i lubi? czyta?” pod has?em ,,?wiat malowany wierszem” przygotowany przez nauczycielki Danut? Kozio? i Urszul? Szczupa?.  W konkursie wzi??o udzia? czternastu uczniów z siedmiu szkó?: Rad?owa, Niwki, Woli Rad?owskiej, Biskupic Rad?owskich, Przybys?awic, Wa?-Rudy i Zabawy. Przebieg konkursu sk?ada? si? z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie wykazali si? znajomo?ci? poezji dzieci?cej, a w drugim umiej?tno?ci? czytania. Gminnym mistrzem pi?knego czytania zosta?a uczennica Szko?y Podstawowej w Niwce - Justyna Bajorek. W kategorii zespo?owej pierwsze miejsce zaj??a Szko?a Podstawowa w Niwce, drugie  Szko?a Podstawowa w Woli Rad?owskiej, a na trzecim miejscu uplasowa?a si? Szko?a Podstawowa z Rad?owa. Wszyscy uczniowie otrzymali pami?tkowe dyplomy, a najlepsi uczniowie nagrody ksi??kowe, które wr?czy? dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Zbigniew Marcinkowski. Przebieg konkursu sprawnie przeprowadzi?y dyr. Teresa Urbanek i Danuta Kozio?.