XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin

czwartek, 19 wrzeÅ›nia 2013 12:25

turniej

W pi?tek 13 wrze?nia br. w zabytkowych wn?trzach Zamku Królewskiego w Niepo?omicach odby?o si? krajowe podsumowanie „V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin” po??czone z wr?czeniem nagród laureatom sportowego wspó?zawodnictwa. W?ród najbardziej aktywnych sportowo miast i gmin znalaz?a si? Gmina Rad?ów, zajmuj?c 11 miejsce w kategorii od 7,5 do 15 tysi?cy mieszka?ców. Nagrod? w imieniu mieszka?ców Gminy Rad?ów oraz symboliczny czek na kwot? 3.000 z?otych odebra? obecny na ceremonii Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka.

Celem Turnieju by?o w??czenie jak najszerszych kr?gów spo?ecze?stwa do aktywnego uczestnictwa w ró?nych formach rekreacji ruchowej jako najlepszej formy sp?dzenia wolnego czasu. W województwie ma?opolskim ta najwi?ksza masowa impreza sportowo – rekreacyjna, promuj?ca zdrowy, aktywny ruchowo styl ?ycia od dzieci?stwa do pó?nej staro?ci odbywa?a si? pod honorowym patronatem Prezydenta RP Pana Bronis?awa Komorowskiego i Marsza?ka Województwa Ma?opolskiego Pana Marka Sowy. G?ównymi organizatorami i koordynatorami Turnieju w miastach i gminach by?y samorz?dy lokalne pod patronatem prezydentów, burmistrzów i wójtów.