Å›roda, 04 wrzeÅ›nia 2013 11:25

ZS Rad?ówW mijaj?cym okresie zosta?y przeprowadzone i nadal s? kontynuowane prace remontowo - budowlane, które w znacz?cym stopniu wp?yn??y na funkcjonalno?? i estetyk? budynków tworz?cych jeden kompleks szkolno - przedszkolny.

Najwa?niejszym zadaniem jest budowa nowej konstrukcji dachowej na budynkach szko?y podstawowej i przedszkola. W fazie ko?cowej pozostaj? prace na sali gimnastycznej szko?y podstawowej. Budowa dwuspadowego dachu pokrytego blach? pozwoli?a ujednolici? wi??b? dachow? na ca?ym kompleksie budynków i dostosowa? go do istniej?cego pokrycia dachowego na budynku gimnazjum.

W przedszkolu zosta?y wykonane prace z zakresu zabezpieczenia przeciwpo?arowego - monta? hydrantów wewn?trznych oraz instalacji oddymiaj?cej na klatce schodowej.

Znacz?cym  przedsi?wzi?ciem remontowym w szkole podstawowej by?a modernizacja dolnej cz??ci budynku: korytarza i szatni - naprawa ubytków w licz?cych kilkadziesi?t lat tynkach, jego miejscowe wysuszenie i po?o?enie nowej warstwy farby. Prace zosta?y wykonane we w?asnym zakresie; malowanie wykona? konserwator Pan Marian Lechowicz.

Dzi?ki zaanga?owaniu i finansowemu wsparciu organu prowadz?cego, a przede wszystkim Pana Burmistrza Zbigniewa M?czki, budynek nabiera nowoczesnego wygl?du. Obietnica przeprowadzenia kolejnych prac remontowych - wykonanie izolacji pionowej i termomodernizacja pozwoli na ich szybkie sfinalizowanie. Za sta?? trosk? i zrozumienie potrzeb szko?y sk?adam Panu Burmistrzowi serdeczne podzi?kowania.

Dyrektor Zespo?u Szkó? w Rad?owie