Za zas?ugi dla obronno?ci kraju

wtorek, 08 marca 2011 13:15

Za zas?ugi dla obronno?ci krajuW dniu 7 marca 2011 roku w sali narad Starostwa Powiatowego odby?o si? wr?czenie medali „Za Zas?ugi dla Obronno?ci Kraju”.  Wraz z medalami osoby wyró?nione otrzyma?y legitymacje, dyplomy, kwiaty oraz drobne upominki od Burmistrza Rad?owa – elegancki zestaw sztu?ców w walizce (72 elementy).

Srebrne medale z terenu naszej gminy otrzymali:

- Maria Bysiek zam. w Woli Rad?owskiej,
- Izabela i Stanis?aw Kordela z ??ki Siedleckiej,
- Barbara i Zdzis?aw Kras z Rad?owa.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Medal "Za zas?ugi dla obronno?ci kraju" – polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez ministra obrony narodowej. Medal zosta? ustanowiony przez Sejm ustaw? z dnia 21 kwietnia 1966 (??cznie z medalem "Za udzia? w walkach o Berlin"). Wed?ug ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoj? prac? lub dzia?alno?ci? przyczyni?y si? do rozwoju i umocnienia obronno?ci kraju. Medal mo?e by? równie? nadawany jednostce wojskowej, organizacji spo?ecznej, przedsi?biorstwu, zak?adowi lub instytucji. Wraz z odznak? wyró?nienia wr?czana jest legitymacja.

Medal dzieli si? na trzy stopnie:

• Z?oty Medal
  • Srebrny Medal