Szko?a na miar? XXI wieku

wtorek, 27 sierpnia 2013 11:20

Remont szko?y w Biskupicach Rad?owskichOstatni dzwonek dla uczniów oznacza zako?czenie roku szkolnego, a dla zarz?dzaj?cych  szko?ami pocz?tek remontów placówek. Przez blisko dwa miesi?ce w budynku Zespo?u Szkolno - Przedszkolnego w Biskupicach Rad?owskich na pe?nych obrotach pracowa?y ekipy budowlane. Dzi?ki znacznemu wsparciu samorz?du gminnego przeprowadzono modernizacj? korytarzy i klatki schodowej poprzez usuni?cie starych pow?ok malarskich i licz?cych kilkadziesi?t lat tynków, po?o?enie siatek zabezpieczaj?cych, nowych tynków i tapet na ?cianach oraz gustownych p?ytek na pod?ogach i schodach.

Ponadto dostosowano por?cz na klatce schodowej do wymogów bezpiecze?stwa. Dodatkowo, zgodnie z przepisami przeciwpo?arowymi,  przeniesiono g?ówny wy??cznik pr?du ze ?rodka na zewn?trz budynku. Kolejne prace obj??y wymian? instalacji centralnego ogrzewania i cz??ci grzejników. Wi?kszo?? prac wykonuj? rodzice – cz?onkowie  Stowarzyszenia na Rzecz Wsi Biskupice Rad?owskie, które od roku jest organem prowadz?cym szko?? i przedszkole w tej miejscowo?ci.

Kiedy rok temu przejmowali?my szko?? i przedszkole w Biskupicach, postawili?my sobie powa?ne zadanie – doprowadzi? stan budynku do standardów XXI wieku – wyja?nia Zbigniew Madej, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wsi Biskupice Rad?owskie. Zale?y nam, by biskupickie dzieci uczy?y si? w godnych i bezpiecznych warunkach, rozwijaj?c swe zdolno?ci i pasje.

Stowarzyszenie od pocz?tku dzia?alno?ci realizuje wyznaczone sobie cele przeprowadzaj?c szereg remontów i udogodnie? w budynku szkolno - przedszkolnym. Pe?na modernizacja przebiega? b?dzie w trzech etapach. Pierwszy, przeprowadzony rok temu obejmowa? remont sal lekcyjnych i sanitariatów oraz oddzielenie cz??ci budynku przeznaczonej dla uczniów od pomieszcze? przedszkolnych zgodnie z wytycznymi Pa?stwowej Inspekcji Sanitarnej. Drugi etap prac w?a?nie zako?czono i uczniowie tej szko?y wreszcie maj? znakomite warunki do nauki, sportu, a tak?e poszerzania swoich zainteresowa?.

Przed nami jeszcze najwi?ksze wyzwanie, jakim jest termomodernizacja i elewacja zewn?trzna budynku Zespo?u Szkolno – Przedszkolnego w Biskupicach – wylicza prezes Madej. - Widz?c jednak du?e zaanga?owanie cz?onków Stowarzyszenia, rodziców i mieszka?ców Biskupic, patrz? z optymizmem w przysz?o??. Nie ukrywamy, ?e liczymy tak?e na przychylno?? i wsparcie finansowe samorz?du gminnego, jak to by?o w tym roku, za co jeste?my bardzo wdzi?czni. Szczególne podzi?kowania sk?adamy na r?ce Burmistrza Rad?owa pana Zbigniewa M?czki, który nie zapomina o szkole w Biskupicach, pomimo ?e Gmina nie jest ju? dla niej organem prowadz?cym.

Stowarzyszenie zach?ca?o rodziców do zaanga?owania si? w prace budowlane na rzecz szko?y. Wielu z nich odpowiedzia?o pozytywnie Na szczególne uznanie zas?uguje praca jednego z cz?onków zarz?du, pana Bogdana Koconia, który przez ca?e wakacje z wielkim oddaniem  przebudowywa? szkolne wn?trza.

(ml)