Wycieczka do Piwnicznej

piÄ…tek, 02 sierpnia 2013 14:36

WycieczkaW ramach  nagrody za ca?oroczne zaanga?owanie w prac?,  jak równie? nagrod? za reprezentowanie Gminy Rad?ów na przegl?dzie zespo?ów folklorystycznych w ?oniowej, grupa dzieci nale??cych do zespo?ów „Wolanie” , „Biskupianie” oraz  solistki Kapeli Ludowej z Rad?owa pod okiem opiekunów uczestniczy?y w trzydniowej wycieczce.

W dniach od  29 do 31.07. 2013 r. uczestnicy wycieczki zwiedzali zak?tki  Beskidu S?deckiego. Atrakcji i przygód nie zabrak?o ani przez chwile. Skrz?tnie przygotowany program obejmowa? zwiedzanie Skamienia?ego Miasteczka w Ci??kowicach, pod okiem przewodnika grupa przemierza?a szlaki poznaj?c  histori? zakl?tego w kamie? miejsca. Ze skamienia?ego miasteczka udali?my si? poprzez Krynice Zdrój oraz Muszyn? do punku docelowym wyprawy którym by?a Piwniczna Zdrój – nasza baza noclegowa jak równie? miejscowo?? uzdrowiskowa w której ka?dy z uczestników móg? zakosztowa? leczniczych wód pochodz?cych  z licznych ?róde?ek. Pomimo kapry?nej pogody, która raczy?a nas zarówno upa?ami jak i  deszczem  uda?o si? nam spotka? z Pszczelarzem i pozna? tajniki powstawania miodu. osi?gn?li?my cel wyprawy który uda?o si? zrealizowa? wszystkim uczestnikom - zdobycie szczytu Wierchomli znajduj?cego si? na wysoko?ci 895 m m n.p.m. Mi?o sp?dzony czas  w schronisku „Bacówka” jak równie? pi?kne widoki na d?ugo zostan? w pami?ci wszystkich. Ca?o?? wyprawy dope?ni? sp?yw  dolin? Popradu z Piwnicznej Zdroju do Rytra. Prawie dwugodzinna podró? po rzece Poprad dostarczy?a wiele rado?ci i niezapomnianych wra?e?. Wyprawa Zespo?ów Ludowych oraz Kapeli  obfitowa?a w wiele atrakcji, niezapomnianych przygód oraz wra?e? które ka?dy zapami?ta na d?ugo. Wszystkie trzy dni przepe?nione by?y u?miechem i duchem folkloru, który ujawnia? si?  przez liczne ?piewy .Dla niejednego z uczestników  wycieczki b?dzie to jedyna forma wypoczynku podczas wakacji.  Zrealizowanie tej wycieczki nie by?oby mo?liwe bez  wsparcia Pana Burmistrza Miasta Rad?owa, Gminnemu Centrum Kultury w Rad?owie, jak równie? Pani Dyrektor Zespo?u Szkolno - Przedszkolnego w Woli Rad?owskiej, którym serdecznie dzi?kujemy.