stat4u

PDF Drukuj Email
   wtorek, 02 lipca 2013 20:18

Rad?oviaWspania?ym akcentem zako?czy? si? sezon 2012/2013 dla zespo?u trampkarzy LUKS Rad?ovia Rad?ów. Dru?yna prowadzona przez Miros?awa Malika wywalczy?a awans do I Ligi Trampkarzy. Sta?o si? to dzi?ki  zwyci?skiemu dwumeczowi z zespo?em LUKS Skrzyszovia Skrzyszów.

Sezon 2012/2013 zespó? trampkarzy Rad?ovii zako?czy? na pierwszym miejscu w swojej grupie. W 20 meczach zgromadzi? 47 punktów przy bilansie bramkowym 86-24.  O awans przysz?o mu si? zmierzy? z zespo?em z Skrzyszowa – zwyci?zc? drugiej grupy. Rywale w swojej grupie zwyci??yli we wszystkich meczach z imponuj?cym bilansem bramkowym 115 – 22.

Pierwszy mecz bara?owy rozegrany zosta? w Bobrownikach Ma?ych, gdzie grupy m?odzie?owe Rad?ovii korzystaj? go?cinnie z boiska miejscowych „Bobrów”. Spotkanie zako?czy?o si? remisem 2-2 co w perspektywie rewan?u w korzystnej sytuacji stawia?o zespó? Skrzyszovii. Bramki dla Naszego zespo?u zdobyli Mateusz Serwi?ski oraz Norbert Smole?.

Drugi mecz rozegrany w Skrzyszowie pe?en by? dramaturgii i zwrotów akcji. Nasza dru?yna rozpocz??a ze sporym animuszem i w 30 minucie dopi??a swego dzi?ki wspania?emu uderzeniu z 30 metrów Micha?a Gostka, po którym pi?ka zatrzyma?a si? dopiero w okienku bramki gospodarzy. Gospodarze rzucili si? do odrabiania strat i w 60 minucie uda?o si? im osi?gn?? cel.  W tym momencie awans by? po stronie Skrzyszovii. Utrata bramki nie za?ama?a jednak Naszego zespo?u, który ambitnie walczy? o zwyci?stwo. W 80 minucie kolejnym pi?knym strza?em za „szesnastki” popisa? si? Gostek tym razem w „krótki” róg. Skrzyszovia rzuci?a si? do odrabiania strat i nadzia?a si? na kontr? po której faulowany w polu karnym by? Bart?omiej Pad?o. Strza? z „jedenastki” Gostka obroni? bramkarz - wobec dobitki by? ju? bezradny. Tu? po bramce s?dzia zako?czy? mecz i awans „pojecha?” do Rad?owa.

To ju? trzeci awans zespo?ów m?odzie?owych Rad?ovii w przeci?gu dwóch lat. Do zespo?ów juniorów oraz m?odzików wyst?puj?cych w I ligach teraz do??czaj? równie? trampkarze. Cieszy? mo?e fakt, ?e systematyczna praca z m?odzie?? przynosi efekty.

Awans wywalczyli nast?puj?cy zawodnicy oraz zawodniczki: Bieryt Jakub, Spinda Robert, Antosz J?drzej, Cichy Adrian, Bia?ek Sebastian, Fudalej Sebastian, Gajczewska Klaudia, Gostek Micha?, Grabowski Konrad, Kita Tomasz, Kordela Mateusz, Kud?a Sebastian, Kuklewicz Dawid, Pad?o Bart?omiej, Paj?k Irena, Paj?k Loridana, Patulski Patryk, Paw?owicz Patryk, Piekarz Dominik, Przyby?a Krystian, Seremet S?awomir, Serwi?ski Mateusz, Smole? Norbert, Szwiec Micha?, Wawrzonek Jakub, Wo?niak Sebastian, Buchacz Maciej.

Klub sportowy Rad?ovia zawodnikom oraz trenerowi sk?ada serdeczne podzi?kowania oraz gratulacje za wywalczony awans.