wtorek, 18 czerwca 2013 18:29

LGD Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” wraz z czterema innymi LGD (Pogórza?skie Stowarzyszenie Rozwoju, Lokalna Grupa Dzia?ania Dunajec-Bia?a, Zielony Pier?cie? Tarnowa oraz Stowarzyszenie „Na ?liwkowym Szlaku”) rozpoczyna realizacj? projektu wspó?pracy pod nazw? „Wrota Pogórza”. Celem projektu jest rozwój oraz promocja turystyki poprzez podniesienie jako?ci oznakowania obiektów i atrakcyjnych miejsc na obszarze uczestnicz?cych w projekcie lokalnych grup dzia?ania. Ponadto w oparciu o mobiln? aplikacj? zostanie zbudowany system informacji o obiektach atrakcyjnych turystycznie.

W zwi?zku z tym pragniemy poinformowa?, ?e istnieje mo?liwo?? zg?oszenia propozycji atrakcji turystycznych zlokalizowanych na obszarze dzia?ania naszej LGD (tj. Gmina D?bno, Brzesko, Rad?ów, Borz?cin), które znajd? si? i zostan? oznakowane na jednym z siedmiu szlaków tematycznych:

1. S?odkie Wrota (miejsca wytwarzania wyrobów s?odkich, tj. miodów, d?emów, przetworów owocowych)

2. Wrota przesz?o?ci (miejsca zwi?zane z histori? i wa?nymi wydarzeniami dla regionu)

3. Rowerowe wrota (miejsca atrakcyjne dla turystyki rowerowej: punkty widokowe, przystanie rowerowe, etc.)

4. ?wi?te wrota (miejsca kultu religijnego, ko?cio?y, sanktuaria, kapliczki)

5. Ludowe wrota (miejsca, w których kultywowane jest ludowe rzemios?o, lokalna tradycja i zwyczaje)

6. Ko?skie wrota (hodowle koni i stanice konne)

7. Wrota relaksu (miejsca rekreacyjne, aktywnego sp?dzania wolnego czasu)

Je?li znacie takie miejsca, które powinny znale?? si? na którym? z tych szlaków, prosimy o przes?anie zg?oszenia. Propozycje mo?na wysy?a? na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 14 684 66 66 / kom. 881 750 300 lub osobi?cie w Biurze Stowarzyszenia: Wary? 327A, 32-825 Borz?cin, do dnia 30 czerwca 2013 roku.