Dzie? Dziecka w pi?knej s?onecznej pogodzie

wtorek, 11 czerwca 2013 10:14

Dzie? Dziecka

Do bogatego kalendarza imprez, jakim mo?e poszczyci? si? nasza gmina, nale?y czerwcowe ?wi?to najm?odszych – Gminny Dzie? Dziecka. W tym roku plenerowy festyn odby? si? 9 czerwca na obiektach sportowych Zespo?u Szkó? w Rad?owie, a jego organizatorami byli: Zespó? Szkó? w Rad?owie, Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie. Festyn realizowany by? w ramach projektu PROW 2007 – 2013 „?yjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo”. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezp?atne napoje ch?odz?ce, wy?ywienie (hamburger, kie?baska, lody) oraz wst?p na nadmuchiwany plac zabaw.

Pi?kna, s?oneczna pogoda zach?ci?a wielu mieszka?ców gminy do udzia?u w tej imprezie. W?ród licznych atrakcji ka?dy móg? znale?? co? dla siebie. Po przywitaniu wszystkich obecnych przez burmistrza Zbigniewa M?czk?, dyrektora Zespo?u Szkó? Marka Urbanka oraz przedstawicieli Rady Rodziców Joann? Gryglick? i Adama Radamskiego rozpocz??y si? zawody sportowe dla najm?odszych. Nasi uczniowie mieli okazj? sprawdzi? si? w takich konkurencjach jak: rzut pi?k? do celu, przeci?ganie liny, badminton, mecze pi?karskie, bieg w workach,  pi?ka siatkowa i koszykówka. Nie zabrak?o tak?e wyst?pów artystycznych – program przygotowany przez uczniów klas trzecich pt: „?yjmy na sportowo”  zebra? wielkie brawa. W ta?cu nowoczesnym brawurowo zaprezentowa?y si? dziewcz?ta z klasy IB. Swoje umiej?tno?ci pokaza?a tak?e dzia?aj?ca od kilku lat w naszej szkole orkiestra. Poniewa? ca?a impreza odbywa?a si? pod has?em „?yjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo”, równie? w pokazie mody nie zabrak?o sportowych kreacji. Na scenie pojawi?y si? cheerleaderki zagrzewaj?ce do rywalizacji sportowej. Gminny Dzie? Dziecka u?wietni?y swoj? obecno?ci? zespo?y ludowe: Dzieci?cy Zespó? Pie?ni i Ta?ca „Wolanie” z Woli Rad?owskiej i Zespó? Regionalny „Biskupianie” z Biskupic Rad?owskich. Po zako?czeniu wyst?pów dzieci wzi??y udzia? w programie animacyjnym, który przygotowali arty?ci z Nowego S?cza.

Wielu kibiców gor?co dopingowa?o nauczycieli i rodziców, którzy tradycyjnie rozegrali mecz pi?ki no?nej – w tym roku zako?czony zwyci?stwem rodziców po rzutach karnych (4:3) Nie zawiedli tak?e stra?acy z OSP Rad?ów - pokaz ich umiej?tno?ci wzbudzi? niema?y entuzjazm w?ród najm?odszych uczestników Dnia Dziecka.

Serdecznie dzi?kujemy wszystkim tym, którzy w??czyli si? w organizacj? ?wi?ta naszym milusi?skim, a tak?e sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podzi?kowania nale?? si? tak?e rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami.

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka:

BRUK-BET Sp.z o.o. p. Witkowscy – Nieciecza

„Janpol” Transport Osobowo -Towarowy Jan Pi?ta – Wola Rad?owska

Firma Handlowo-Us?ugowa Brukarstwo i Budownictwo „Wiktoria” Robert Bieryt - Rad?ów

Kazimierz Urbanek – Przewodnicz?cy Zarz?du Osiedla

Ksawery Stefa?czyk – komendant OSP Rad?ów